Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
LZ - специалист
Въпросът е с какво и как най-евтино да се боядисат тухлени стени в бяло? Стените са около 300 м2. Целта е да изглежда малко по-приветливо, но средствата за тази дейност са крайно ограничени :(
inspo - майстор
Не е много ясно точно за каква стена става въпрос .Измазана ли е ,не е ли ? Вътрешна , външна ? Иначе най-евтиното според мен е с вар ,бяло евтино и хигиенично :-D
tokuro40 - специалист
ако е за сервиза ,на когото му прави замазка, най-доброто е с с гасена вар
LZ - специалист
tokuro40 написа:
ако е за сервиза ,на когото му прави замазка, най-доброто е с с гасена вар
Да, за него е.
Стената е вътрешна и не е мазана.
Чувал съм, че с гасената вар процеса е съпроводен с много боклук :? , а и технологията изобщо не я знам, ама не е голям проблем това
Не може ли с някаква боя да се изпръска :?
ArturDent - Почти Безобиден
Няма да е по-голяма мизерията в сравнение, ако пръскаш с нещо друго.
Ако падне по земята варта се чисти много по-лесно от латекса, да кажем.
А и варта носи много повече на мизерия (оцапване). Може да се нанася и с четка, а не с пръскане.
evdoki - специалист
Може и с пръскане. Ако има пръскачка е най- бързо
tokuro40 - специалист
на ул.Поп Богомил има един бояджийски магазин ,там дават машини за пръскане .а ако не можете да се справите, пиши на л.с.
LZ - специалист
Благодаря за отговорите.
А става ли с пистолет за боядисване. Питам, защото имаме компресор и въздух под налягане, та може да вземем един евтин пистолет за тази цел, ако става.
ArturDent - Почти Безобиден
Мисля че няма да стане, ще се запуши дюзата.... нали става въпрос за постолет за боядисване на автомобили? Частиците на варта са доста по-големи.

Ако намериш някоя стара прахусмукачка (от соц. време), те идваха "обурудвани" с пръскачки за вар. Не се шегувам. Включваха се на изхода на прахусмукачката.
LZ - специалист
ArturDent написа:
...
Ако намериш някоя стара прахусмукачка (от соц. време), те идваха "обурудвани" с пръскачки за вар. Не се шегувам. Включваха се на изхода на прахусмукачката.
Знам, че не се шегуваш :) Едно време имахме руски Тайфун с такива екстри, но къде са :? Ще потърся... Монтираше се на обикновен буркан от компот :)

Тема "Тухлена стена - как да стане бяла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: