Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mario-borisov - специалист
здравеите отново имам проблем с хладилната ми чанта тя е ето такава http://www.mobicool.com/pages/products/ ... 2_full.htm

та духа много леко отвътрешната страна и неиска да прави студено та ако може да ми дадете някакви съвети как да я оправя
bobykafe - специалист
Май всички са на един принцип- елемент на Пелтие с два и повече вентилатора...
Проблеми:
1.не охлажда, вентилаторите се въртят добре.
1.1. Много замърсяване, почти винаги на външния вентилатор. Решение- почистване.
1.2. Повреден елемент на Пелтие. Решение- подмяна
2. Охлажда слабо.
2.1.Вентилаторите се въртят добре>Повреден елемент. Решение- подмяна.
2.2.Всички вентилатори се въртят слабо.
2.2.1. Паднал ти е акумулатора. Решение- зареди го :)
2.2.2. Има лоша връзка по веригата. Решение- оправи я.
2.3. Само някой вентилатор се върти по бавно.
2.3.1. Кофти вентилатор. Решение- раздвижване на вентилатора или подмяната му с подходящ работещ.
2.3.2. Проблем с електрониката, управляваща оборотите на вентилатора /Имаш ли такава???/. Решение- търсиш майстор.
3. Не охлажда, не се въртят вентилаторите. Забравил си да го включиш. Решение- включи го.

Опитах се да му дам малко забавен вид, но ако съм те обидил- извинявай. Аз самия си направих такава хладилна чанта с размери, позволяващи събирането на 4 PVC бири или 9 стъклени...
mario-borisov - специалист
неси ме обидил та може ли да ми кажеш как да разбера тази плочка на пелтие дали работи ?
bobykafe - специалист
Като и подадеш захранване- едната страна се охлажда, а другата се загрява, загряването е доста бързо, ако не го охлаждаш... Аз така се опарих при първия тест. Възможно е част от нея да не работи- можеш да го установиш по тока, който консумира- ако е по- малко от нужния за указаната мощност, значи е тръгнал към кофата. Дават му 47 Вата, та трябва да дърпа около 4 ампера при 12 Волта.

Тема "хладилна чанта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: