• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ot_gorata - помощник
Здравеите.Днес получух писмо от общината че трябва да преместя строителни материали понеже са в съседство с стената на съседната къща(според ЗУТ)"да не се създават предпоставки за събиране на дъждовна вода и възможност за наводняване на сградата".Всъщност това са около 3 кубика дървен материал(греди валки и дъски)на разстояние 20 см.от сградата.Въпоса ми е този дървен материал дали се води строителен и на какво точно разтояние по закон мога да си държа този материал,че ще ходя тия дни да се разправям в общината.
piron45 - майстор
Според мен ако материала си го покрил и евентуално водата при валеж няма да отива към стената на съседа не би трябвало да има проблем.
Иначе дървеният материал си е строителен независимо за какво ще го ползваш.
Стефан - майстор
Съседи има всякакви. Значи, щом е подал жалба против теб, преди да сте говорили за проблема, не е добър човек. Ако е така, де. Значи трябва да се отговори според законите на Нютон. "На всяко действие има и равно противодействие". Не съм срещал в ЗУТ подобен казус, но е възможно да го има. Или поне в тълкователната му част. Не сте дали схема, затова е трудно да се коментира. Аз го разбирам така. Във вашия двор сте складирали дървен материал в съседство с оградата/или къщата/ на съседа. Явно това му пречи, или е някаква стара вражда между Вас. Не знам.

Нищо не ти пречи да си преместиш дървения материал. И, ако продължава да се заяжда, дай лек наклон на терена към къщата му. :x
torbalan - Дървен философ
e ако го няма дървения материал - водата къде ще отива?

опитай да поговориш с него и да му обясниш, че водата след като намокри материала - отива в земята и с нищо не му застрашава нито оградата нито къщата...

но ако е решил да се заяжда - винаги ще намери за какво...
goran2 - специалист
Хубаво,но защо дървения материал пречи а къщата на съседа му не? Какво търси толкова близо до оградата?В собствения си двор може да си,го държи където си поиска.Съседът утре може да поиска да си отсечете някое дърво примерно защото му прави сянка.Жалко,че си попаднал на такъв съсед.Лошото е,че те занимава и ти губи времето с глупости.Аз бих провел един мъжки разговор с него за да разбере накъде духа вятъра.Иначе цял живот ще те тормози.
Стефан - майстор
goran2 написа:
... Какво търси толкова близо до оградата?...
Това ме подсети за друго. Според ЗУТ къщата му трябва да е на не по-малко разстояние 3 м от оградата. Ако Вие не сте му дали изрично съгласие за това, подайте в Общината контра иск, че водата от неговия покрив мокри вашите дърва в собствения Ви двор. И трябва да я премести на 3 метра, според ЗУТ. В едномесечен срок. Иначе отивате на съд.
Последна промяна от Стефан на пон дек 14, 2009 8:52 pm, променено общо 1 път.
zdux - специалист
а ако решиш да си барнеш дървена ограда???? дизаина си е лично твой.....пак ли ще е предпоставка за наводнение? :? маи си попаднал на кофти съсед......при мен се опита да прави проблем че вдигаме 3-ти етаж защото му скривал гледката към морето......както и да е....неспирам да го тровя по устав.... :cool:
Любо - специалист
явно не сте в добри отношения ,Но идеята на стефан е яка, подай жалба че ти мокри дървения материал :lol: :lol: :lol:
ot_gorata - помощник
опитах да говоря с съседа обаче се е скрил като мишка,изпраща маика си която е на около 85 и с нея не мога да се занимавам.а относно дърво, да ние сме рязали дърво заради тях.проблема е че доста години сме им угаждали и така ги свикнахме.в интерес на истината те ме помолиха да го сложа на друго място в СОБСТВЕНИЯТ ми двор,но аз съм се заинатил и се дразня като някои ми казва какво да правя в къщи.та интересно ми е закона какво ще каже по въпроса
zdux - специалист
колега,що не си изместиш и оградата с метър по-навътре?? може да им е тясно да минават...........маиката му е жалби...това е мое мнение.....измести дървениите и го мятаи за квот се сетиш...
  • 1
  • 2

Тема "проблем със съседи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: