• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

Бих искал да попитам за няколко съвета с уплътняването на PVC дограма. Дограмата е на 2 години, блокът е нов. Вратата за балкона обаче не е "добре" уплътнена при това само от страната на пантите и направо си ветрее. От другите три страни няма проблеми.
Разгледах самите гумени уплътнения и изглеждат напълно здрави, с правилна форма, недеформиране. Предполагам самата врата не се затваря правилно (което е гадно за един милиметър луфт). Погледнах пантите, но за момента не виждам как бих могъл да ги "затегна" така, че вратата да се затваря по-плътно.

Дали имате идеи какво би могло да помогне?
todor_velikov - специалист
и за да не отварям нова тема и аз имам същия проблем само че с прозорец,от пантите гледах като че ли не може да се регулира ,възможно ли е?
panalov - специалист
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 09&start=0
Тука е обяснено много точно и ясно ама кой да чете.
yurig - специалист
Ако прозорците и вратата имат двуплоскостно отваряне може да стане с "натягане" на ексцентриците. Ако не са - вариантите са два : Смяна на обкова или по ефтиния вариант слагане на допълнителна трета панта. Успех и весели празници.
Благодаря.
Сега отивам да чета темата. Изглежда съм я изпуснал при търсене.
todor_velikov - специалист
panalov написа:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 09&start=0
Тука е обяснено много точно и ясно ама кой да чете.
благодаря ,много но аз писах за алуминиева дограма,а такъв обков не съм виждал досега на PVC,и както писах на пантите като че ли няма възможност за регулиране.
айде весели празници и пак сам ще се оправям май :drinkers:
velsi - Почетен майстор
Никъде не става ясно, че питаш за алуминиев прозорец. Вярно, той обикновено не се регулира, но и ти не си описал нито какъв точно е проблема, нито какъв е прозореца. Има различни алуминиеви профили, има и двуосно отваряне за алиминий... Щом искаш помощ опиши подробно проблема, за да се опитаме да ти помогнем.
todor_velikov - специалист
опс,май работата ми идва в повече и недовиждам [-o<

ами дограмата е elvial,уж гръцка,пък я слага хасковска фирма,да- има двуосно отваряне,и един от насрещниците дето трябва да затворят прозореца идва срещу пъпката на крилото ,но тъй като ми каза техническия на обекта че се "играело" с пантите ама аз не виждам такива шестограми като на PVC-то :?
todor_velikov - специалист
значи след по-обстоен преглед се забелязва следното при AL дограма,отдолу на крилото под пантата има шестограм за регулиране нагоре-надолу,и отгоре на самия механизъм за отваряне под наклон има винт за регулиране наляво-надясно :wink:
anidb1973 - напреднал
здравейте идеята ми не е професионална но върши работа , този луфт може да се премахне с дървена дъхчица и чук. просто причукваш ръба на крилото към касата и ръба на касата към крилото.
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за уплътняване на PVC дограма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: