Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mirk - майстор
Дали на немците им слагат такива предпазители.
lov - майстор
Италия и Швейцария направо са на ръба 32- 40 А . Едва ли не като на селска къща правена време оно. Ако включиш бойлер котлон и пералня и гледай цирк. Отделно до контактите върви 1,5 квадрата кабел. Е не могя да твърдя че е масова практика щот това съм виждал. А пък и сградите не са съвсем нови ама 25 години ми се струват малко. Да не говорим че в повечето случаи има максимум 2 контакта в стая и то по изключение. Дори в кухня любимото нещо са компактните разклонители. :lol: Ама не е проблем щото и да се заплеснеш пада предпазителя.
Англичаните са доста по на пред дори и пред нас с презапасяване относно сеченията на проводниците. И защитие са в абсолютни норми според консуматорите. А и си имат сериозна консумация. Интересното е че все още ползват акомулиращи печки за отопление. Поне до преди 3 години се мотираха такива и то защото сградата е проектирана с такова отопление.
ArturDent - Почти Безобиден
Рекламиращия, в няколко поста си забравил да споменеш името на "немската фирма Stiebel Eltron"!

А и активна мощност:
Изображение
, където
P = 12000W, мощността
U = 220V , напрежението
I = 40A, тока
cos ф, (фактора на мощността) фазово изместване между тока и напрежението.
От дадените от теб данни липсва само cos ф. Като смятаме на обратно се получава: cos ф = 1.3636..
Едно много добро, даже уникално постижение за немските инженери, немското качество и "немската фирма Stiebel Eltron"!
Тани - модератор
ArturDent написа:
То че мнението е реклама е ясно, ама аз да се и...ра върху рекламата.
Започваме с 12 kW = 54 A.
Значи предпазител 63А, в ап.табло 80А, етажно табло 80А.

И като си купите модел DHF 12 C1 на Немската компания "Stiebel Eltron" ще трябва да си подмените ел инсталацията на банята, апартаментното табло, кабелите от таблото до етажното табло.
Мъките не спират до тук.
В етажното табло ще трябва да подмените предпазителите.
Освен това ще трябва да искате от ЕОН (нали "купувача" е от Варна) присъединяване по-голяма мощност. Стандартно за апартамент е 6 kW. По спомени над 1000 лв.

Рекапитулация:
Болер - 700.
Нова ел инсталация в баня, съответно нова баня - 2000 лв. минимум
Коридор (полагане на кабел) - 500 лв.
...
Да не забравяме нови предпазители, ДТЗ и т.н.
ЕОН - 1000 лв.
....
Абе сметката отива към 5000 лв. ....


http://www.eon-bulgaria.com/_Material/c ... 052009.pdf


ПП Радвам се, че поне в крайна сметка разбра какъв е единия проблем!

Прикачен файл

ЕОН1.png
ЕОН1.png (21.33 KиБ) Видяна 2649 пъти

Прикачен файл

ЕОН2.png
ЕОН2.png (32.52 KиБ) Видяна 2649 пъти

Прикачен файл

ЕОН.png
Leon - специалист
Ясно! Разбрах!

Да не ти развалям кефа ... но, хвърлил си парите на вятъра!

Това което си взел няма нищо общо с немското качество, защото е менте.

Съжалявам.

:oops:

п.п. Друг път си отваряй очите на четири!!!
:sad:
Тани - модератор
Смятам , че е нужно да поясня, че и аз имам доверие на Stiebel Eltron и бойлерите им са едни от най-добрите! Това обаче не променя факта , че за пълноценен проточен бойлер са необходими около 20kW , които не могат да бъдат постигнати без трифазен ток.
12 кW е абсолютния минимум за проточен бойлер , когато става за къпане! Такава мощност обаче е трудно да се осигури от битовите абонати ! Както се вижда от снимките, на всяко стандартно табло главния предпазител е 50А , за 12kW са необходими 54А . Оставяме настрана недоразумението с препоръчвания предпазител 50А и се доверяваме на производителя. Какво следва? Гася компютъра , който по принцип работи почти денонощно , телевизора , осветлението на цялата къща , паля газената лампа и влизам да се къпя! По съвета на rodnilb моля жена ми да ми влезе в положение и да не светва никакви лампи докато правя свещения ритуал къпане! За пускане на топла вода и дума не може да става , и до тоалетна не трябва да ходи даже докато свещенодействам, за да не светва лампи и да не си мие ръцете след това! Пускам си душа с дебит 7,5л/мин и той започва да тече така:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w2oE6btUl2k[/youtube]
Може да тече "малко" слабичко водата , но за сметка на това пък със сигурност ще е с температура под 29°C .
Ами благодаря , ама ми е ненужен този комфорт! На това се казва да си купиш проблеми , и то на солидна цена!
Предпочитам да си карам по класическия метод - 200литров бойлер с 3/4 тръби и кой за каквото иска да си ползва водата докато се къпя!Ако ще и той да се къпе! Живот и здраве тази година да си закача и колекторите най-после да помагат и те, пък нека проточните бойлери да дават 30% икономия (незнайно как сметната , но нека не захващаме и тази тема!)
Тани - модератор
rodnilb написа:
Е айде сега това не е точно така както ти го пресъздаде! Знаеш много добре, че от осветление, телевизор и компютър няма да натовариш главния си предпазител. Това са дребни консуматори с ниска консумация на енергия, затова недей да броиш тях и да пресъздаваш толкова драматично нещата. Аз ти казах, че при главен предпазител от 63А ще издържи мрежата ти просто ще е нужно в момента на къпане да се пускаш уреди с голяма консумация като имам предвид климатици, готварски печки, отоплителни уреди и други подобни с консумация над 1500 W. Мисля, че по този въпрос ти ме разбра много добре, но се правиш на разсеян.
Относно големината на главните предпазители на подчти всички нормални средностатистически жилища то те са по 63А, не по 50А както пишеш ти сега тука! Така, че моля ти се не пресъздавай така нещата!
Относно дебита на водата и температурата, не знам на кого са тези филмчета, които ти качваш тука за пример и не знам какви марки и мощности са те, но този бойлер който аз имам си тече с отличен дебит и с идеална температура за нормално къпане. Аз предполагам, че повечето хора се къпят с нормално топла вода, а не вряла! Оставям всеки сам да си решава какъв бойлер да си инсталира монофазен или трифазен според неговите нужди и изисквания. На мен лично моя ми върши отлична работа това исках аз да кажа само! Нека да е приключим вече тази тема, защото просто няма смисъл да си пишем подчти едно и също всеки ден вече от колко време...! Аз мисля, че на хората които четат това или които ще го четат ще им стани достатъчно ясно сами да могат да си решат какъв бойлер да си вземат. А относно слънчеви колектори виж провери в сайта на Stiebel Eltron имат едни от най-качествените системи за възобновяема енергия.
Обзалагам се че ползваш слушалка да се къпеш! Ако си беше направил като мен труда да премериш температурата и за колко секунди се пълни един литър , отдавна щеше да си разбрал колко те ограничава този бойлер! Всичко което написах по-горе не е драматизация , а изискване за да ползвам бойлера ти. Предпазителя ми не е 63А , погледни автоматичния- той е 50А за цялата къща а бойлера ти харчи 54А , а са му дали предпазител 50А . Не само , че трябва да си изключа зарядното за телефона докато се къпя , а да не се задържам много под душа защото само от бойлера ще падне предпазителя на улицата! А относно откъде съм свалил клиповете - не съм ги свалял - качих ги! Ето ти доказателство , пък и може да видиш кой ги е качил и на коя дата! Ако си поне малко мъж на място , вземи премери нещо и дай една две цифрички!Никой не те кара да снимаш и ти!
но този бойлер който аз имам си тече с отличен (колко л/мин.)дебит и с идеална(колко градуса) температура за нормално къпане. Аз предполагам, че повечето хора се къпят с нормално топла вода, а не вряла!
Това е доста субективно!

PS
Нали обичаш хубавите неща! Мислиш ли , че някоя от тези слушалки ще работи с твоя бойлер? Аз не мисля!

http://www.unitrade-bg.com/bg/products/cat_20/page_2/

Прикачен файл

Pic 938-1.jpg

Прикачен файл

Родни.jpg
mirk - майстор
Ти гледай да не те надушат ЕОНа че си се оправил сам :-D че ще ти се стъжни и няма да си помисляш повече за такива нововъведения :axe:
ArturDent - Почти Безобиден
И за твое сведение предпазителите се степенуват.
Етажно табло - 63А
Главен предпазител на апартаментно табло - 50 А
Предпазител на бойлера - 40 А макс.

Но като знам немското качество и технология те 12 000 W, ще ги прекарат и през <40А предпазител. Аз пък ще си хвърля дипломите и ще отида да копам на село.

В последния пост си забравил да споменеш името на "немската фирма Stiebel Eltron"!
:finga: :butthead: :finga:
Leon - специалист
ArturDent написа:
........

В последния пост си забравил да споменеш името на "немската фирма Stiebel Eltron"!
:finga: :butthead: :finga:
Освен че не е споменал името на "немската фирма Stiebel Eltron", е забравил да погледне по Фнимателно въпросната стока. Гаранция, че е менте!
Обаче ... бит и е.ан, не си признават!

п.п. Към Тани: трябва да знаеш, че във Варната водата по водопровода идва с температура 27,4 градуса. Та колко му е въпросният уред на "немската фирма Stiebel Eltron"! да го подгрее до 32,4 градуса. Колкото ... толкова!!! :lol:

Тема "Въпрос за проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: