Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vanko68 - специалист
И аз съм си мислил за някакъв начин на оползотворяване на топлината от отпадните води в един цял блок ,примерно от 100 семейства...Технически решения за улавяне бол,само дето не знам какво да я правя тая топлина,как да се върне обратно във апартаментите.Трябват отделни щрангове,помпени групи,къртене по апартаментите,разправии с комшии и домоуправители и така нататък...
ArturDent - Почти Безобиден
То че мнението е реклама е ясно, ама аз да се и...ра върху рекламата.
Започваме с 12 kW = 54 A.
Значи предпазител 63А, в ап.табло 80А, етажно табло 80А.

И като си купите модел DHF 12 C1 на Немската компания "Stiebel Eltron" ще трябва да си подмените ел инсталацията на банята, апартаментното табло, кабелите от таблото до етажното табло.
Мъките не спират до тук.
В етажното табло ще трябва да подмените предпазителите.
Освен това ще трябва да искате от ЕОН (нали "купувача" е от Варна) присъединяване по-голяма мощност. Стандартно за апартамент е 6 kW. По спомени над 1000 лв.

Рекапитулация:
Болер - 700.
Нова ел инсталация в баня, съответно нова баня - 2000 лв. минимум
Коридор (полагане на кабел) - 500 лв.
...
Да не забравяме нови предпазители, ДТЗ и т.н.
ЕОН - 1000 лв.
....
Абе сметката отива към 5000 лв. ....
mirk - майстор
За ЕВН мощност 6-15кВт са 700лв, следващото стъпало е 15-50кВт е към 2500лв :shock: само за партидата, баси и бойлера :evil:
sian - специалист
mirk написа:
За ЕВН мощност 6-15кВт са 700лв, следващото стъпало е 15-50кВт е към 2500лв :shock: само за партидата, баси и бойлера :evil:
То с тези пари може да се вземе газов проточен и газ за 15- ина години къпане....
ArturDent - Почти Безобиден
Според рекламиращия, може и до 13.2 kW да стигне, само дето трябва 10 кв.мм. кабел. Само за него.
Като кажеш на електроразпределителното дружество че ти трябва мощност 20 kW за жилище ....
Искам да видя реакцията :shock: :shock: :shock:
Ей така да ти пуснат едно кабелче 16 кв.мм. и главен бушон 100 А, ... и съответния електромер с токов трансформатор...
mirk - майстор
за тия пари бойлера трябва да те къпе с розово масло :lol:

Тия бойлери трябва да ги рекламират ЕРП-тата :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
Алооооу, аланкололу!
Стига лъга и рекламира!
Научи се да смяташ, за да може лъжите ти та изглеждат достоверни!
12 000W / 220V = 54.545. A. Как тия 55 А ги прекарваш през предпазител на 50А?
А ДТЗ сложи ли?

А и викаш не рекламираш, а. Тогава сигурно съвсем случайно ли спомена името на немската фирма 4 пъти в един пост.
rodnilb написа:
...Немската компания "Stiebel Eltron" модел DHF 12 C1 за 639 лева от Технополис Варна...
...Отделно, че продуктите на Stiebel Eltron имат 40 месеца гаранция...
...на Stiebel Eltron проточните бойлери вътре са изцяло от мед и са много добре и правилно направени...
...Затова аз се ориентирах към продуктите на Stiebel Eltron тъй като видях, че те единствено...
svetliopi44 - Чирак...
Имам клиент който си сложи 12kW котле на ток в апартамента ... :shock:
Нова партида за отделен електромер ... , специален 3 жилен кабел 12 квадрата от 5 етаж до таблото долу на първия ... предпазители табла ... ебаси и сметката тресна ... да неговорим че от ЧЕЗ го въртяха близо половин година , а имаше и рушвети ... абе златно му излезна това котле.
ozimen - специалист
Ех...Ванко сигурно си е сложил златен бойлер...с парите на ГАЛИ...
Тани - модератор
Не се карайте ! Всички сте прави! Само ще кажа честито на рекламиращия! Купил си е 8.8 kW бойлер , точно поради липсата му на елементарни познания по електротехника! Това недоносче -монофазен проточен бойлер дори не е намерило място в официалната страница на производителя!
http://www.stiebel-eltron.de/ste_shared ... e=en&base=
Явно се прави за нашия пазар само! Хората са си го написали :
Техничека информация

Модел DHF 12 C1
№ за поръчка 182137
Мощност 6/12 kW
Височина 370 мм
Широчина 220 мм
Дълбочина 130 мм
Начин на свързване 1/N/PE
Работно напрежение 220 V
Работен ток 20 A/ 40 A

Предпазители 50 A
Сечение захр.проводници 2х6.0 кв.мм
Връзка към вода G 1/2
Цвят Бял
Степен на защита IP 24
Дебит при T2-T1=25 K 3.8 /7,6 л/мин.
Тегло 2.10 кг
Всеки средно интелигентен човек може да сметне 220Vх40A=8800W
Рекламиращия бойлера може и сам да премери тока или направо да засече на електромера колко киловата ще му отчете за определен период и да си сметне!

А за тези които се чудят от къде идват тези 12 kW

Прикачен файл

Бойлер.png
Бойлер.png (8.6 KиБ) Видяна 5412 пъти

Тема "Въпрос за проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: