Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
pif4o - специалист
Колеги съфорумци, на скоро в нета ми пaдна една обява на чисто нов алуминиев прозорец с термомост за баня 50/50см с релефен стъклопакет на цена 50 лева. Веднага си го поръчах, утре ще е тука.
Питането ми е следното, понеже в тоалетната където ще го слагам прозореца сега е огромен за такова помещение 78/80см и мислех да го правя по малък та това джамче ми доиде таман :) въпроса е как да го изградя наи лесно и каква дупка да си оставя за монтажа на новия прозорец които е 50/50см. Прилагам следната схема за това къде мисля да монтирам прозореца и коя част ще трябва да се изгради. В жълто трябва да се запълни, черния контур е сегашната дупка след като махна старата дограма, а синия контур е новия прозорец. Стената е тухлена с плътни тухли единички ако това има значение, даите идея как наи лесно и с какво да запълня дупката.

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (53.33 KиБ) Видяна 4742 пъти

Прикачен файл

IMG_2312.JPG
IMG_2312.JPG (62.47 KиБ) Видяна 4742 пъти
yurig - специалист
Оставяш отвор 53 х 53 см. Нивелираш прозореца,укрепваш го с дървени клепета, пускаш му пяна и си готов.Успех
pif4o - специалист
За монтажа ясно и аз така се бях насочил, по важен е въпроса как и с какво да иззидам дупката, и това че трябва да лепя тухли от горе на долу :) предполагам или поне като идея ми идва да си направя една дървена рамка с размери 53 на 53 и да зидам покраи нея и съответно тухлите които ще са отгоре докато стегнат ще лежат върху рамката. Така ли се прави или изгледи като я махна всичко що съм зидал да падне :-D
lenko71 - специалист
Защо не го иззидаш отдолу и отстрани (вместо отгоре)?
pif4o - специалист
Щото ако го иззидам от долу ще се качи много на високо, тоалетната е на същата стена точно под него и достъпа до прозореца е малко ограничен и жената няма може да го стига, иначе това е наи лесния начин. Затова търся варианта да е в по ниския край за да е по достъпен.
panalov - специалист
Блокче итонг ,мажеш с теракол или друго подобно лепило ако имаш под ръка.
Лепиш го за щурца и подпираш с нещо подходящо и след 24 часа махаш подпирачките и слагаш дограмата.
За страните е все едно с какво ще ги иззидаш.
pif4o - специалист
...работата ясна, събота почвам, няма да ви показвам снимки ко съм на правил че да не ми се смеете :-D
torbalan - Дървен философ
само от итонг може да го направиш (всъщност, ако ти се зида - можеш да зидаш с каквото искаш)...
първо страничните примерно 14х53 см. дебели колкото ти е широка стената ги лепиш...
после слагаш горното (до колкото помня размерите на итонга - най-лесно ще стане от три части - едно цяло блокче, което да стъпи на вече залепените странични и две по-малки да запълнят дупките от страни) укрепваш го и чакаш да залепне хубаво...
накрая - както някой спомена по-горе - нивелирш, укрепваш и с пяна :-)
Bechev - специалист
:-D

Прикачен файл

за зидане.jpg
за зидане.jpg (7.38 KиБ) Видяна 4657 пъти
pif4o - специалист
Чудничко :) мерси колеги вече имам чувството че и друг път съм го правил. Дори съм сколнен и да го снимам като го иззидам :)

Тема "Съвет за малко зидария, и монтаж на Ал. прозорец." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: