Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
pif4o - специалист
Аааа момци да питам, тоя итонг като ще ми е в банята, а до колкото знам не се понасят с влагата много много кво да го правя? дали да не го измажа целия с лепилото щото не се знае кога ша се стигне до там да се лепят плочки?
lenko71 - специалист
pif4o написа:
тоя итонг...дали да не го измажа целия с лепилото
Да.
EDI - майстор
По-добре го подзидай отдолу и вдигни нагоре прозореца, за да обира парата.Иначе ще остане голям праг между горната част на касата и тавана и там ще остава повече влага.Отварянето остава за теб. :)
pif4o - специалист
Късно е Еди мандалото лопна :) То да ти кажа няма да остане кои знае какво над него щото ще се прави някъв я окачен я друг таван че има едни тръби да се скриятаи поне едно 20-30 санта ще слезе на долу.
А ето и първата зидария в живота на чевек Фотограф, няма да се смеете ама кат за първи път толкова, не снимах итонгите от долу преди да ги измажа но са по схемата правени както я беше начертал колегата. Ще кажа че и от вън са измазали преди да ме попитате :wink: Ето и обещаната снимка, утре като изсъхне мятам прозореца и пак ще снимам крайният продукт, а някои ден кат се налепи и гипс картона и после фаянса съвсем ша замяза тая стара барака :)

Прикачен файл

P1093391.jpg
P1093391.jpg (66.48 KиБ) Видяна 4031 пъти
torbalan - Дървен философ
па екстра си се справил ;)
pif4o - специалист
Ся малко след дъжд качулка, ама не посмях да дупча горния итонг преди монтажа че да не се спраска докато го кача. Даите идея ако реша да дупна в него една дупка 10см за вентилатор с кво да я дупна кат тои е дебел 25 см?
lenko71 - специалист
За тая цел съм си направил ей това приспособление:

Прикачен файл

Clipboard1.jpg
Clipboard1.jpg (33.76 KиБ) Видяна 3633 пъти
pif4o - специалист
Eвааааа къв дяволски триножник :) иначе добра идея :)
torbalan - Дървен философ
ако не ти се занимава да правиш приспособление...
с дълга тънка бургия също става...

правиш с пергел една окръжност с необходимия диаметър...
след това започваш да правиш отвори по окръжността... колкото е възможно по-близо един до друг...
като завъртиш пълно кръкче - избушваш това в средата...

накрая, може да залепиш с пяна това, което минава през тръбата :)
pif4o - специалист
Момци аз си мислим че като се каже 50на 50 сантиметра си е баш толкова, та купил съм си аз прозорчето от човек които в обявата пише че е 50на50 човек които се занимава с дограма и тва му е хартисало :) и през ум не ми минава д аго измеря та нали в обявата си пише 50на50 и на въпроса ми тва габаритни размери ли са ми каза ДА, и си зидам аз, меря си дупката да стане 52на52 да имам място за пяната. И тая сутрин викам чаи да сложа да видя как ша пасне прозореца и оплаааааааааа изненадка прозореца не влиза. Явно 50на 50 не значи това което е а значи 54на54 хахах а честито, толкова зор да го измажа като по учебник и още от сабалян се налага да правя фрезки (ако така им се вика ) за да може да влезе прозореца. Та хубуу че е итонг та след 1-2 часа стъргане и рязане успях да направя дупката 56 на 56 и ето го и монтирания прозорец.

Прикачен файл

P1103393.jpg
P1103393.jpg (109.25 KиБ) Видяна 3590 пъти

Тема "Съвет за малко зидария, и монтаж на Ал. прозорец." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: