Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mario-borisov - специалист
здравейте, можете ли да ми кажете как се сваля ботончето от което се навива самия часовник ?
shotik - майстор
Ако е думата за ръчен часовник,трябва да се отвори капака и в близост до мястото където влиза осичката ,има отвор или пластина с подходящо оформрно гнездо и с игла или нещо подобно острие се натиска върху него и се издърпва навън бутона с осичката му.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=

Разгледай материала.
mario-borisov - специалист
имам и един друг проблем когато наклоня часовника и стрелката която показва минутите се мести та как да я оправя
shotik - майстор
Може да се е разхлабила ,по-лошото е ,че може при удар или падане да са се изронили зъби в механиката на часовника или счупена ос, затова вече отиваш при часовникар или си взимаш друг часовник.
Като извадиш бутона за навиване ,механика трябва да се отдели от корпуса и с пинсета внимателно да натиснеш стрелката към оста,ако се върти пак са счупени зъби или ос на колело и то да се клати вътре и понякога да зацепва.
mladkal - майстор
При някой модели стрелката се застопорява като се натисне навътре, т.е. към самият механизъм. При други модели (имам такъв TIMEX) стрелката се застопорява като се издърва внимателно нагоре - в посока към стъклото. Говоря (пиша) за ръчни модели часовници с кварцово задвижване, други не съм пипал.
mario-borisov - специалист
неуспявам да я застопоря
mario-borisov - специалист
може ли да ми кажете как се измерва колко трябва да е дълга верижката ?
mario-borisov - специалист
нов проблем часовника нещо избързва от какво може да е ?

Тема "механичен часовник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: