Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравеите. Аз съм правил монтажи на вентилирани фасади от керамика
но сега ми предстои еталбонд.Не знам дали ще се справя или да търся някоя фирма.Много ли е сложна тази работа? Благодаря ви предварително.
8180 - майстор
Виждал съм да гяволеят със "собствени" системи за по-евтино. Не че го препоръчвам - само за протокола.
Тези по-долу бяха ползвали Ал. профили и окачвачи за гипсокартон. Виждал съм и на дървени летви при малки обекти.
Ако имаш опит с окачени фасади, би трябвало да се справиш. Първия път, естествено трудно вл*за. :) . С фирмена система ще е по-лесно.
Според мен скарата е по-трудното. Вече има доста писано.
За тавите си иска оборудване, но можеш да ги кооперираш някъде.
Внимавай с "Еталбонда" - появиха се ментета само вътрешно приложение.

Прикачен файл

Blagoevgr2.jpg
Blagoevgr2.jpg (202.54 KиБ) Видяна 5076 пъти
Задължително ще ползвам фирмена система за конструкцията. А какво означава това за тавите? "Можеш да ги кооперираш някъде".
Благодаря ви.
8180 - майстор
Златко,
Обикновено (не съм виждал друго) Еталбондът се реди на растер, а не на цели листове. Обикновено това са четиристранни тави с еднакви размери. За целта - разкрой + фрезоване на канали за огъване и евентуално нещо за ъглите, което иска някакво оборудване (600-800лв. в по-любителски вариант). Ако го нямаш и не ти влиза в намеренията на този етап - можеш да поръчаш тавите на друг. Говоря за полупрофесионално изпълнение - повече труд, по-малко приспособления - задоволителен резултат.

П.П. Материалът може да се крои на гилотина за метали - само да се пази лицето.
Благодаря много за информацията.
Johny - майстор
На мене ми правиха еталбонд преди време. Всичко се свежда до правилното разкрояване и една фреза. Фрезова се върху твърда основа, за да се избегне огъването, което води до различно проникване на фрезата. Тавите представляват паралелепипед без дъно, само с фланец за закрепване и височина около 10-12 см. Някои даже ги правиха на място.

Прикачен файл

DVC00033-2.jpg
DVC00033-2.jpg (66.48 KиБ) Видяна 4958 пъти

Тема "как се прави ETALBOND" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: