Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
peter_m - специалист
Смятам да слагам тонколони по горните ъгли на хола. Кабелите са прекарани, въпроса е че искам някакво по-красиво решение от окачането им на дюбели (а и трябва да са в ъгъла, така че няма да е лесно да се закачи на дюбел с винт). В ъгъла има стиропорени корнизи. Моля помагайте с идеи. Нещо, което да изглежда красиво (може и да са скрити тонколоните) :roll:

Прикачен файл

agal.JPG
agal.JPG (3.94 KиБ) Видяна 4369 пъти
stiv1961 - майстор
Може да заимстваш нещо от тук и да си ги направиш сам:
http://www.dekom.bg/?page=product_type_ ... anceID=799
Тази също е интересна и не е трудна за изпълнение:
http://electronics.market.dir.bg/zoom.p ... 8&cat=7888
mladkal - майстор
Като начало да попитам какви озвучителни тела ще ползваш. Някакви мънички тип съраунд към домашната кино система ли или някакви по-обемни (тип сватбарски) които имаш!? Нали се сещаш, че теглото на единте и теглото на другите е съвсем различно.

ПП. Колега пропуснах да спомена, че тези съм ги купувал от голяма верига за битова техника. В Пловдив имате доста магазини - вземи се разходи, разгледай и може да си харесаш нещо, което да ти върши идеална работа... Ако ще закачаш големи тела ( тежки) дай им ТТ данните, за да мислим нещо сскрито за монтаж.

Прикачен файл

koloni.jpg
Аз лично ползвам тези за съраунд колонките на домашното кино-лесни за експлоатация и позволяват известно звъртане на озв. тяло
koloni.jpg (8.12 KиБ) Видяна 4246 пъти
KIBRIT - специалист
33 лева за една ? :?
Ми то 4 стойки са на цената на половин домашно кино....!!!
Някакъв друг вариант трябва !
peter_m - специалист
Ами малко ми е рано за колоните, питах принципно какви са вариантите. Все още съм на фаза строеж и ако ми хрумне някаква идея да ги скрия да направя конструкцията още сега (още не съм боядисъл стаята). Варианта с тези поставки наистина е неоправдано скъп ( за малко пластмаса). Иначе смятам да не са от тези най-малките от "системите за домашно кино", нито да са сватбарски. Може би нещо такова като на снимката (най-ориентировъчно като вид и размер) :? Ако сте попадали на някакви снимки в интернет за скрито изпълнение, че нещо не намирам. В краен случай просто ще ги закача.

Прикачен файл

i_09034146.jpg
i_09034146.jpg (14.39 KиБ) Видяна 4218 пъти
hygro - майстор
Слагането на говорителите плътно в ъглите не е добре от акустична гледна точка. Това подчертава максимално собствените резонанси на помещението и басовете стават "като от бидон".
mladkal - майстор
KIBRIT написа:
33 лева за една ? :?
Ми то 4 стойки са на цената на половин домашно кино....!!!
Някакъв друг вариант трябва !
Колега, ще позволиш лека поправка от мен. Цената от 33 лева не е за модела, който съм показал на снимката. Тези, които съм показал са 29 според сайта, а аз ги купих от голям магазин за битова техника още по-евтино. Цената при все това е за 2броя - комплект. Стойки съм използвал за задните съраунд колонки, които са до дивана ми, а предните 2 плюс фронта съм разположил около ТВто и ресийвъра - без стойки. Буфера си е на земята -то там си му е мястото.

Апропо колегата ни hygro е абсолютно прав...Вземете белжката му под внимание!
disem - специалист
Взимаш МЕТАЛНИ стойки за малки плазмени/ЛСД телевизори и монтираш безпроблемно. Пробвано е многократно по заведения. Стойки може да си закупиш евтино /мисля около 20 лв./ от Роял Електроникс. Всъщност като се замисля имам някоя бройка. Пиши на ЛС ако те интересува.
В никакъв случай не се подлъгвай с пластмасови!!!!

Тема "Тонколони по ъглите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: