Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
asenkolev - помощник
Преди няколко месеца монтираха вратите, и трябва да ги намажем със силикон первазите да не се раздуят. Обаче не са ми ясни следните неща: Какъв силикон тряба да купя или е най-обикновен, безцветен? Въобще със силикон ли се прави тая работа? Как се прави, за да не си личи после, че голямо избиране на фурнир беше? И само первазите ли се третират или и основата на вратата?

Благодаря предварително!
ArturDent - Почти Безобиден
Аз сигурно съм тъп, но не бях чувал подобно нещо. Да мажеш врати или первази (нови!), че да не се раздуят? К'ви са тия глупости?
.
.
.
Че и със силикон!
Последна промяна от ArturDent на чет фев 25, 2010 7:42 pm, променено общо 2 пъти.
pavkatay - майстор
ArturDent написа:
Аз сигурно съм тъп, но не бях чувал подобно нещо. Да мажеш врати или первази (нови!), че да не се радуят? К'ви са тия глупости?
ArturDent - Почти Безобиден
Колеги, дайте мнение. Може наистина да не зная за какво става въпрос и съм много любопитен.
На мен ми звучи като:
"Ние ти монтирахме некачествените врати, без да знаем какво правим, и ако ти не ги мажеш правилно със силикон ще се раздуят. Не носим отговорност."
bullet - специалист
Ама нищо не разбрах :?
Какво и защо трябва да се маже със силикон и защо первазите и вратите ще се раздуват?
asenkolev - помощник
Ами казаха ми че се мажели с нещо безцветно в основата на 5 сантиметра примерно, за да не се раздуват ако се минава с моп или парцал или някаква друга влага. И аз незнам и затова питам. Може и да е глупост.
pavkatay - майстор
asenkolev написа:
.............Може и да е глупост.

да не би да са те пращали и за компресия с кофата :-D
Spokoiniq - майстор
Айде ся моторджийски лафове :lol:
bullet - специалист
Доколкото схванах става дума за някакъв силиконов импрегнатор, нещо като Борото за фуги, ама за дърво/ПДЧ, МДФ/. Знам ли :?

Тема "Силикониране на врати?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: