Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bomar - напреднал
За вилата ми на село край Плевен искам да купя ТВ антена.По магазините предлагат антени за около 20 - 40 лева (разбера се китайски)които са с усилвател и движещи се.Те са няколко вида с почти еднакви показатели и са с алуминиеви елементи с пластмасови държачи.Продавачите казват ,че всичките били еднакви.
Не знам каква да избера като се има в предвит ,че НОВА ТВ е с най- слаб сигнал и искам и нея да я хващам.
Какво бихте ме посъветвали?Какво да правя-напред с рогата или някакъв специален съвет?
Благодаря предварително.
](*,) :hilfe:
bayan - специалист
за антената не знам ама аз си взех спитер с усилвател от практикер
за около 12 лв. и съм доволен
успех
ArturDent - Почти Безобиден
Вземи си истинска антена - от тия дето навремето висяха по блоковете (с пръчки). Стайните антени излеждат и звучат добре, че имат усилвател и т.н., но не стават за такива условия. Трябва да се търси добро съотношение сигнал/шум, а не само усилване на сигнала и шума. Ако това не ти е достатъчно, после си купи и антенен усилвател.
Огледай мястото, където пръчката на антената се свързва с кабела - трябва да е с биметална пластина или да е помедненно, защото връзката алуминии-мед създава допълнителни смущения.
ben84 - специалист
От предлаганите китайски евтинийки бих препоръчал този модел http://store.picbg.net/pubpic/08/FD/036 ... cd08fd.JPG
При зглобяването може да не се монтира чинията, щото тя е по-скоро за улавяне на ветровете.
Що се отнася до въртящите се антени... когато натиснеш копчето нямаш представа накъде върти и след 2-3 натисканя не знаеш на къде е насочена и накъде ще тръгне. А и са много лабави механиките и при малко по-силен вятър се чудиш антена ли си купил или ветропоказател.
bomar - напреднал
Благодаря на всички за съветите.
Май ще се откажа от въртящите антени.
todor_velikov - специалист
да знаеш от тия китайските с вградения усилвател за 15 лв не съм доволен,на 3 места пробвам и не става.по-доволен съм от онази с пръчките дето колегата ти е показал,и гледай да има вграден усилвател отзад :wink:

п.п.нова и аз не хващам нищо че е национална,аз съм на 6 км от сръбската граница в горъта и не хваща :?
skrijo - специалист
Преди 2 години си купих антена с усилвател, която се върти и съм доволен.Струваше тогава 16лв.

Тема "ТВ антена ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: