• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
dopestar - помощник
Извинявам се ако темата не е за тук, но не знаех къде точно да я пусна.
Дограмата ни е орехово дърво което боядисахме и лакирахме, но откакто се нанесохме в спалнята всяка вечер преди да заспиме чуваме едно пукане, днес намерих 2 дупки на перваза.

Въпроса ми е с какво да ги напълня за да уморя тия гадове, имам налични сикафлекс и каноколит, но ако препоръчате нещо специално за тези копелета ще съм много благодарен :? :razz:
Армагедон - специалист
Имаш дограма от орехово дърво :shock: :bandit: ??
дай снимка да се изкефя #-o #-o
kabel96 - специалист
При мен в паркет орех 28мм имаше само в едно блокче и с райд златист на цвят флакон пръснах с къс шлаух и до там бяха.
dopestar - помощник
то май са дървояди а не термити, ето го прозореца и дупката в него

Прикачен файл

14032010185 (Medium).jpg
14032010185 (Medium).jpg (48.63 KиБ) Видяна 4970 пъти

Прикачен файл

14032010186 (Medium).jpg
14032010186 (Medium).jpg (72.5 KиБ) Видяна 4970 пъти
ZEDYCUS - майстор
Не е по темата ,ама тази дограма си е от чамов материал.Ореха има съвсем друга структора.Пръсни в дупката на дървояда с Райд, би трябвало да измрат гадините.
niki_sap - специалист
Не е съвсем по темата - ама термити има ли въобще в БГ? Мислех, че такова животно не съществува тук?
crez - майстор
Аз използвах http://galvanohimia.hit.bg/products.html препарат против дървояд, течност със спринцовка вкарваш в канала и задължително запълваш отвора с пчелен восък. Аз така спасих дървена 5 м носеща града.
dopestar - помощник
ZEDYCUS написа:
Не е по темата ,ама тази дограма си е от чамов материал.Ореха има съвсем друга структора.Пръсни в дупката на дървояда с Райд, би трябвало да измрат гадините.
заповядай я виж, аз не се хваля защото от дърво нищо не разбирам, не знаех че е прецизно да имаш нещо от орех просто преди години имахме много голям орех в двора и от общината ни казаха да го отрежеме заради кабели които минаваха над него и го дадохме на един дърводелец и напрвави дограма за 2 етажа и люлка :wink: бтв тва е боядисано и лакирано иначе в другите стай стой доста по светло
dopestar, дограмата ти определено е от чам.
Майстора,който ти я е правил сигурно е имал в предвид замяна -орех за дограма.Един кубик сух орехов материал върви от 1200 лв. нагоре.
И си е лукс да си позволиш дограма от орех.
pavkatay - майстор
и аз не съм виждал орехова дограма, но доста дограми от лакиран чам съм свалил и това на снимката ми е доста познато като визия :?
  • 1
  • 2

Тема "Термити в дограмата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: