Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
evgor - напреднал
Някой знае ли за направата на вътрешна интериорна врата от масив,колко горе-долу материал отива?Чувам нещо от порядъка на 1/4 кубик,което на мен ми звучи множко.Също така,има ли значение за разхода от какъв материал ще се направи?Някакви идеи?
jameson_2001 - специалист
Размерите на вратата какви са ?
Ширината на касата също е от голямо значение.
evgor - напреднал
Да,това го забравих :sad:
Ами да речем размерите да са 90/200 с ширина на касата 10 см
ralev - специалист
каса 10 см ? това за панел ли е
Можеш и сам да го пресметнеш, каса, платно, первази, при нормална дебелина около 4см, материала не обработен ще трябва да е 5см. и като сложиш и фира напълно нормално е да влезе около 1/4м3.
ebahti - майстор
1/4м3 ше стигнат за 2 врати бре,е верно зависи и от типа на вратата :?
evgor - напреднал
Ами не е за панел,ама не знам колко по принцип е дебелината,за това съм написал 10 см.Искам да си направя вътрешните врати от масив и питах един майстор,та той ми каза 1/4 м3,което за незапознат като мен си е много.Та реших да ви питам,някой може да си има на представа
vanko68 - специалист
Нормалния отпадък при обработката и изработката на масивна врата е 50%. При врата с твоите размери и с каса широка 10 см ( не дебела) , готовия продукт има обем 0,09 м3,тоест необходимия матеиал е 0,18 м3,което не е 1/4, а по-малко от 1/5...
jameson_2001 - специалист
Колегата vanko68 е абсолютно прав!
Само с едно малко уточнение, ако материала е качествен разхода може да падне и на 0,15 м3
evgor - напреднал
Благодаря на всички отговорили :respekt:

Тема "Колко материал отива за интериорна врата от масив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: