Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mladkal - майстор
Най-напред да се извиня, ако съм сбъркал раздела и нека уважаемите модератори да преместят темата в по-правилен раздел, ако счетат за нужно.
Имам детенце на година и 7-8 месеца, което вече ходи. Времето още не е съвсем подходящо за целодневни раходки навън и с майка си прекарват доста време у дома. В миг обаче се притесних, че малкият може да "мине" през джама на интериорните врати, които в хол-всекидневната са 2 на брой. Мислех как точно да се "застраховам" и да ги обезопася. Варианти с поликарбонат, шперплат, стъклопакет (като 1 стъкло е матово)...Нещо не ми се вързаха във финансов аспект и за това реших да прибегна до следното:
Имах дървени дибли - "метровки".Пиша го в кавички, защото в същност размера им беше между 97-104см.Лепило за дърво (тип Ц200-Ц300), шкурка (няколко едрини) ръчни инструменти (трион пасвател, прав ъгъл, метър) електроинструменти(дрелка със свредла) лентов шлайф, оберфреза...
От склад за дървен материал си купих и летви - 45/25мм с дължина окол 200см.
Останалото е разчертаване, пробиване,залепване...мъничко мерак и мъничко компромис.
Направата и монтажа ми отне не повече от 90 минути, като изключваме технологичното време за засъхване на лепилото, а и не съм ги лакирал. Междуосието от пръчка до пръчка е 40-45мм, за да не може малкият ми бандит да си пъха ръката, главата..да не стане беля...

Прикачен файл

reschetka1.jpg
reschetka1.jpg (132.15 KиБ) Видяна 2059 пъти

Прикачен файл

reschetka2.jpg
reschetka2.jpg (102.25 KиБ) Видяна 2059 пъти
Spokoiniq - майстор
И защо си надупчи вратите бре! Едно дебело полупрозвачно фолио ако беще залепил от двете страни дете с тия габарити бая би се озорило да мине през укрепения джам, става принципа на триплекса, но по-здраво.Ама вече свирено...
mladkal - майстор
Надупчих ги, щото и без т`ва не ги харесвам...Ще си "ходят" в един или друг момент скоро време....
Това със фолиото е идея, но не съм запзнат със своиствата му, а и цената.....Стъклата са релефни - ще бъде ли удачно?!
piron45 - майстор
Добре си се справил приятелю, но ако аз го правех щях да вкарам рамката в первазите на стъклото. Щеше да стои по завършена, сега е малко като кръпка върху вратата. :?
mladkal - майстор
piron45 написа:
Добре си се справил приятелю, но ако аз го правех щях да вкарам рамката в первазите на стъклото. Щеше да стои по завършена, сега е малко като кръпка върху вратата. :?
М. дааа...Съвсем уместна забележка, приятелю! Това е добра идея, която за жалост не ми дойде на време... :lol:
Наистина е щяло да се получи по-готино, ако е вкарана. Когато ги правих бързах и не мислих много много за естетичността. Идеята беше час по-скоро да ги закача, щото малкият тракаше много по стъклата...
piron45 - майстор
:) Не се коси, за внуците ще го направиш по добре.

Тема "Обезопасителна решетка-интериорна врата-дете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: