Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
pavkatay - майстор
днес финализирах един обект, който започнах точнопреди месец с прозорци. минах през интериорни врати и сега щори. това, което ми направи впечатление е светлинен ефект на фигурата на тавана. гипсокартона го редиха, докато аз си работех вратите и голяма навалица беше, но това не го бях видял. собственика, обаче каза, че това е доработка от друг човек след картонаджиите. тук трябва да се произнесат специалистите по картон това не е ли прекалено тежко.аз от картон не разбирам много, но съм учил физика и съм пипал доста стъклопакети( това са стъклопакети)- те си тежат. и ще има още някакви декортивни елементи, които да прикрият ръбовете на стъклопакетите т.е. още тежест. абе с две думи-това не е ли прекалено тежка конструкция?

Прикачен файл

P1010009.jpg
P1010009.jpg (72.87 KиБ) Видяна 1954 пъти

Прикачен файл

P1010008.jpg
P1010008.jpg (64.2 KиБ) Видяна 1954 пъти

Прикачен файл

P1010007.jpg
P1010007.jpg (53.56 KиБ) Видяна 1954 пъти
Армагедон - специалист
Уфффф......егати и кича :mocken: :mocken: ( на живо може да изглежда по друг начин) :? :?
Тани - модератор
Няма проблеми , стига картонджиите да са знаели преди това и да са подсилили конструкцията!
pavkatay - майстор
със сигурност не са знаели. а за кича- и аз така мисля, ама то ако нямаше почитатели- и кич нямаше да има . на развален руски- вкус и цвет- товарищ нет :)
gorgidanchev - специалист
Защо така се исказвате колеги.Дето се казва всеки луд с номера си.Харесва им на хората...паричките са си техните...та ще си го гледат и радват малко...но може и много.
pavkatay - майстор
не се изказваме негативно. а и на човека много си му харесва. аз често казано се притеснявам дали е достатъчно здраво- да не вземе да падне върху човека, че има още един прозорец за подмяна :-D
svetliopi44 - Чирак...
Аз правя нещо подобно на един клиент но с моноооого по изчистена форма и съклопакета се вгражда в картона за да е на равно . Никаква философия не е ... огледало ,диоди и стоп-сол...
pavkatay - майстор
ами то ясно, че ако е правено след картонаджиите няма много шанс да се вгради -затова предстои 'окрайчване ' с някакви лайсни. каква е точно технологията, ако не е тайна?
svetliopi44 - Чирак...
Точно както я описах ... първо поставяш огледало (най- отвътре), после монтираш диодите и накрая стоп сола ... готово ... :wink:

Тема "тежка фигура на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: