• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
merakliq - специалист
Здравейте, искам да залепя камък към съществуващ цокъл от мозайка. Въпросът ми е - трябва ли да сложа метална мрежа или пък рабицова мрежа към мозайката и после да лепя камъка. Цименто - пясъчен разтвор или лепило за камък да ползвам. В една малка част от цокъла от мозайка искам да залепя и теракот. За него важи ли същата система?

Прикачен файл

DSC00307.JPG
DSC00307.JPG (173.44 KиБ) Видяна 5930 пъти
BanoTheWolf - специалист
Според мен рабица не ти трябва за армировка, тъй като самата мозайка е груба, релефна и тя сама по себе си ще задържи камъка т.е. тя ще е армировката. Относно лепилото се използват такива флексови (flex), които са за камъни или пък за материал върху материал. След като залепиш камъка фугите се запълват с бял цимент и мозаечна прах. Успех и да покажеш :)
ebahti - майстор
я земи едно чукле и почукай тук-таме мозайката да видиш дали не хлопа/тоест дали не се е отлепила отвътре/.....ако е така направо я сваляй.............ако лепиш направо в/у нея цокъла ше стане мн. дебел и нема да изглежда добре
merakliq - специалист
Благодаря ти Bano TheWolf! При условие, че не ползвам мрежа трябва ли да грундирам мозайката с грунд - например Боро контакт? Тази мозаечна прах откъде се копува?
solo5 - майстор
защо не си вземеш от фасадна облицовка, която имитира камък :?
тънка и ще ти придаде вида, който търсиш и няма да товариш стената излишно :roll:
merakliq - специалист
ebahti написа:
я земи едно чукле и почукай тук-таме мозайката да видиш дали не хлопа/тоест дали не се е отлепила отвътре/.....ако е така направо я сваляй.............ако лепиш направо в/у нея цокъла ше стане мн. дебел и нема да изглежда добре
Пробвах - не хлопа. И скъртача пробвах - много трудно. Става но откъм тухлата, изотзад, но пак трудно. За това търся този вариант. Иначе наистина цокъла ще стане дебел. Участъкът в който ще го правя ще е под навес и ще сложа отгоре дъска като перваз, за да скрие дебелината.

Solo 5 малко са ми скъпички изкуствените каменни облицовки. Не, че е голяма квадратурата, но все пак. Иначе много ми допадат.

Може ли да ползвам Ceresit CM11 за лепене на камъка и плочките?

П.С. Честит Рожден Ден Solo 5
BanoTheWolf - специалист
Да ти кажа честно от това, което се вижда на снимката, на мен лично ми харесва цокъла и няма смисъл да го сменяш :) След време пък кой знае какви щуротии ще измислят :roll: Наистина ще е дебелжко, но щом си го измислил и решил действай! Обиколи из Софията строителните складове и ще намериш необходимите материали :arrow: само моля те не ходи из тия уж евтините вериги магазини, щот съм патил. Успех и да приложиш снимки :)
pavkatay - майстор
ааааааааа, ти затова си зарязал сайванта. то на два фронта трудно се воюва, особено ако фронтовете са финансови и е по време на криза :-D
:2thumbs:
merakliq - специалист
pavkatay написа:
ааааааааа, ти затова си зарязал сайванта. то на два фронта трудно се воюва, особено ако фронтовете са финансови и е по време на криза :-D
:2thumbs:
За съжаление е така. Сайванта е временно "замразен" поради финансови и други "вътрешни" причини. :|
Между другото те питах за дограмата за настоящият навес, но още нямам размери.
merakliq - специалист
Дойде и времето за камъка, малко късно, но все пак дойде. Имам намерението да правя каменна облицовка тип "кокъл", и ме интересува какъв е начина? Слага се мастар отдолу, почва да се реди. Освен зад камъните помежду им слага ли се лепило?
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на камък към мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: