Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, нова съм във форума и за това моля за съвети от по-напредналите :) Предстои ми ремонт на няколко помещения. Имам една стая която ще бъде спалня, но първо трябва да бъде отделена от друго помещение с помощта на изграждане на стена от гипсокартон. Една от идеите ми е, да сложа плъзгъща врата, с което ще спестя и място. В нета попаднах на някакви системи за плъзгащи врати, които влизат в самата стена. Искам да попитам, това възможно ли е при такава стена като моята от гипсокартон? Освен това стаята е северна, следователно по-мрачна и студена. Първо мислех да сложим ламинат, но после се спрях и на вариант с мокет. Прочетох че, изолацията с тях е много по-добра и ред други положителни качества.Светъл или тъмен би бил по-подходящ? Мисля стените да са светло зелени. Ще се радвам, ако ми помогнете с някакви съвети. Благодаря Ви!
skrijo - специалист
Възможно е вратата да влиза в гипсокартона :2thumbs: .
Spokoiniq - майстор
Система на такава врата е към 500лв без самата табла доколкото си спомням.Шумоизолацията е нулева,ако не заложиш вата на всяка от страните и картон, който да я затваря става 2Х7,5 см+дебелината на системата-ако те устройва и цената , и нишата, пълна с прах, която никога няма да изчистиш...Това положение съм го мислил за приятели, а и съм го виждал изпълнено, и не съм никак очарован.

Тема "Моля за съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: