• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mdr - напреднал
Искаме да си направим сами полица за спалнята,че фирма ми каза цена от 100 лв. и ми се вижда малко множко.Вие как мислите лесно ли ще се справим.Моля за съвет от къде да започнем и как да я сглобим за да изглежда ето така.

Прикачен файл

g0002.jpg
g0002.jpg (6.14 KиБ) Видяна 4285 пъти
peter_m - специалист
Първо си определяш размерите на отделните елементи. После отиваш във фирма, където режат и кантират плоскости (или във коя да е мебелна фирма, но там ще ти вземат повече пари). Избираш цветове на елементите и кантовете (както и дебелината им). Пак там ще ти кажат (а и продадат) най-добре какви елементи ще ти трябват за да го сглобиш, чакаш да стане поръчката и после сглобяваш. Това е, не е никак сложно за това, което си показал. Иначе като гледам изделието в него 95% от цената са материалите и 5% за монтажа му. :? Ако дадеш и размери, тук има хора, които се занимават с мебели и ще ти кажат колко би струвало като цена на материалите (е зависи и от материалите).
housedoktor - майстор
според мен цената от 100 лв е съвсем приемлива за готов продукт
mdr - напреднал
Дължина 100 см,височина 30см,дълбочината на рафчетата 20 см.Надявам се ме разбра.Иначе плоскоста е на Кроношпан. Според теб колко трябва да са дълги тези малките плоскости за да изглеждат така на тези 100 см.ширина?
Стефан - майстор
Монтирането въобще не е сложно - 3 метални анкера/мах 2 лв/. Но не ми допада избора на конструкцията. В най-лявата част ще е устойчиво. Но в средата въобще няма да е устойчиво на натоварване. Да не говорим за тая плоскост в дясно. По-добре измисли друга по-функционална конструкция. Иначе, на показаната конструкция цената едва ли е повече от 30 лв, с монтажа.
housedoktor написа:
според мен цената от 100 лв е съвсем приемлива за готов продукт
Абе, Вие парите ги имате като шума. Не се ли замисляте, че някой изкарва 100 лв за 10 дни? Да не говорим за пенсионерите :?

Моля Ви, слезте на земята, вижте реалността в страната, и не се самонавивайте за цените. Бъдете прагматици.
housedoktor - майстор
Стефане,скоро купувал ли си материал за мебели,кантирал ли си .Защо мислиш ,че някой ще трябва да ти работи без пари . Нека тогава човека отиде да си купи материал,да го разкроят и кантират ,да си вземе крепежите и да си го направи.Най- важното да сподели : колко пари са му струват материалите и колко време му е отнело купуването и изработката . Тези 30 лв. ,който си писал ме развеселиха.Благодаря :-D
pavkatay - майстор
освен това във фирмите, които правят разкрой и кантиране икат да си купиш поне половин плоскост, която ще стигне за 3 етажерки
Стефан - майстор
housedoktor
За да ти стане още по-весело, ще ти кажа и нещо друго. Защо трябва специално да търси материали, да ги кантира, и т.н. Вече в много магазини предлагат готови кантирани плоскости. И с малко въображение, човек може да направи чудеса за малко пари. Защо заблуждавате хората, не разбирам. Има хиляди варианти, а Вие предлагате най-сложния! И най-изгодния за Вас, тарикатите :?
Последна промяна от Стефан на нед май 09, 2010 8:18 pm, променено общо 1 път.
peter_m - специалист
С тези размери може да се ползва и някое останало парче или ивица, но вече се ограничава в цветовете :?

Стефан - с готовите нарязани и кантирани плоскости ще може ли да избере размера на елементите, които му трябва и особено цвета :? Хайде, гърба ще намери някаква близка по размер готова плоскост, ами останалите ?


Иначе ето тук за 70 лв какво предлагат (има поне 2 пъти повече материал като го гледам).
http://www.555.bg/obyava/lavitsi/1nbe?b
housedoktor - майстор
Стефан написа:
housedoktor
За да ти стане още по-весело, ще ти кажа и нещо друго. Защо трябва специално да търси материали, да ги кантира, и т.н. Вече в много магазини предлагат готови кантирани плоскости. И с малко въображение, човек може да направи чудеса за малко пари. Защо заблуждавате хората, не разбирам. Има хиляди варианти, а Вие предлагате най-сложния! И най-изгодния за Вас, тарикатите :?
Аз не се имам за тарикат,но както и да е ...Та мисълта ми беше ,колко време ще загуби и колко бензин ще изхарчи (А в София..пази боже ) ,докато си намери материал.После колко време ще му отнеме изработката.Освен това има ли човека необходимите познания и инструмент .Лично аз съм мебелист по образование,но много често нямам време да изготвям нещо ,дори и за себе си в единична бройка .И го поръчвам на бивш колега от мебелния завод със фирма за мебели.Относно готовите плоскости-да може ,но цвят ,текстура и подходящ размер не е лесно да съвпаднат с желанията на човека.Освен това ламинираните плоскости не носят рязане с какво и да е. Не виждам защо трябва да е тарикат човек,който е инвестирал много пари в бизнеса си и очаква да има някаква печалба в отплата за труда си .Пазарна икономика е все пак...
  • 1
  • 2

Тема "Как да си направим полица?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: