• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
evgor - напреднал
Имам 2 малки тераски ,големи са по 2х1,с разстояние м/у тях 1,20 м.Искам да ги свържа и да стане една цяла тераса.Мисля да ползвам арматура ф10 оребрена през 20 см,като свържа с нея 2-те тераси и няколко пръчки и в плочата на къщата.Обачее онзи ден един приятел спомена,че ако не направя бетонни колони под мястото на свързването,с времето там ще увисне,въпреки цялата арматура.Лошото е,че разстоябието м/у колините трябва да е 1,20-1,30 ма,а точно там има врата и ако ми се наложи да вкарвам нещо ,ще имам проблеми.Вие какво ще ме посъветвате,да слагам ли бетонни колини или дебели тръби,или няма да има проблем.Цялото място,което е м/у терасите 1,20х1 м,с дебелина 10-15 см
peter_m - специалист
Една хубава снимка ще е много по-полезна за правилни съвети :?
evgor - напреднал
Ето и снимките..На първата снимка,разстоянието между двете тераси е 1,20 м(червената стрелка).А разстоянието от предния край на терасата до къщата е 1 м(синята стрелка).На втората може да се види разстоянието от терасата до земята е около 3 метра.Дано това помогне,засега нямам по-добри снимки,не успях да намеря с по-добри подробности

Прикачен файл

DSCI0032.JPG
РАЗСТОЯНИЕТО ОТ ТЕРАСАТА ДО ЗЕМЯТА Е 3 МЕТРА
DSCI0032.JPG (120.3 KиБ) Видяна 3315 пъти

Прикачен файл

DSCI0140.JPG
DSCI0140.JPG (108.15 KиБ) Видяна 3315 пъти
panalov - специалист
За да не провисне новата плоча, която ще правиш ще пробиеш отвори през 15-20 см с Ф 12 и ще набиеш шишове от арматура със същото Ф.
Поне 15 см трябва да влезнат във бетона.
Начертах и една скица набързо.

Прикачен файл

15052010(002).jpg
15052010(002).jpg (25.09 KиБ) Видяна 3260 пъти
peter_m - специалист
Струва ми се че ако може да разкърти плочата между двете тераси за да не се държи новата част само от двете страни, ами да стъпи и в къщата ще е добре. :?
svetliopi44 - Чирак...
То си е задължително да се върже с къщата ... колегата по-горе точно това е имал в предвид :up:
evgor - напреднал
Точно така исках и аз да е направя новата част,както е показал panalov на скицата,Обаче съм взел оребрена арматура ф10 и мислч да е вкарам 10 см във всяка тераса,ще е проблем ли,няма ли да е малко слаба арматурата?А за вкарване на бетона във плочата не се бях сетил,мерси за идеята :yawinkle:
Стефан - майстор
Може да стане, но трябват и малко изчисления. Паналов е прав, ама не съвсем. Зависи как точно ще се разположи арматурата по височина, и конфигурацията. Вероятно двете тераси са с горна и долна армировка. Няма да е излишно, ако се постави по един триъгълник от железобетон на двете страни на новото съединяване. С размери 1 м по единия катет, и на височина до вратата по другия катет. С дебелина поне 10 см. Не знам дали стана ясно.
evgor - напреднал
На мен не ми стана ясно.Може ли да нарисуваш някаква скица?
Стефан - майстор
Мога, но ме мързи в момента. Прочети отново какво съм написал.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за свързване на 2 тераси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: