Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Run7av3lk0 - напреднал
Здравейте :) Може ли да ми кажете някакъв сайт от който да мога да си поръчам пластмасова пързалка, но само коритото. Да е по големичка, не някоя малка детска, трябва ми за катерушка :? Благодаря :)
null - специалист
ето ти един сайт за пързалки http://plastform.biz/
взимал съм от тях пързалки и отделно улеи - добри са и са от стъклопласт -това е вечно - пластмасата навън гори от слънцето и се цепи - а ти го искаш - за навън
но ако държиш на пластмаса - имаше в мъмбо джъмбо но цял скъп комплект - не че оня е евтин :)

разгледах снимките от двора и понеже си още на етап оформяне искам да ти даме една идея която я видях в един анлийски парк - за съжаление не мога да ти предложа сайит да видиш снимки, но съм го виждал на живо - по добро - няма!!!

става дума за катерушката - вместо да правиш нещо ръбато от коетоможе да падне детето - докарваш 2 камиона пръст, правш хълм, в който се вкопава улея на пързалката - и садиш трева отвсякъде

на този хълм децата буквално отвсякъде се качваха да се пързалят без никакви затруднения и рискове освен това ще ти върши работа и за зимна пързалка отстрани, а и разчупва пейзажа :)
mladkal - майстор
Здравейте!
Имам една идея още от змините месеци. Желанието ми е да направя един детски кът, център, катерушка за игра + пързалка и люлка. Измислил съм го, скицирал до някъде, но не прилагам нищо, понеже не ме бива в рисуването.
Въпроса ми е за пързалката: От един стар мои проект ми остана доста стъклоплат и стъкломат - има няма 50кв.м. Не е проблем и да си взема смола, за да изработя сам улея за пързалката. Смятам да направя носеща конструкция от тънки арматурни железа, а отгоре чрез напластяване и обмазване със смола да направя улея. Зная, че технологично не е евтинко, нито става бързо, но все пак това е "направи сам", а и мерака си е голям щото е за моя пакостник. Мислите ли че този способ за направа на стъклопластов улей е удачен?!
шоп - майстор
Защо да не е удачен. Ще стане. Важното е желание да имаш.

Но според мен не е ли по-удачно вместо арматура да сковеш един трапецовиден улей от шперплат или кофражен шперплат върхо който да редуваш мат и смола. Прятел така лодка си направи си направи.
mladkal - майстор
обмислях и варианта със шперплата, но идеята ми е да оставя железата за арматура...и като се охлепат със мат и смола ще се запечатат. Едно ще стане по.здраво и второ няма да се вижда... Технологията по оцветяването на смолята ми е ясен.
Благодаря за подкрепата!
Щом го захвана ще снимам и показвам етап по етап... Само даспрат дъждовете, че требва да е на открито..инак в работилницата ще се отровя...
ivanovrg - специалист
аз си купих една такава
http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... 419475.htm

пласмасова е

с един приятел сме решили да я ползваме за калъп и да направим още една по описаната в темата технология

когато я почнем ще снимам
Последна промяна от ivanovrg на чет юни 10, 2010 8:46 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
mladkal, ще се радвам и с интерес ще следя развитието. Аз нямам много опит с мат и смоли, но имам желание. Преди 15 години си правех сам спойлерите и калниците на моторите.
За съжаление тогава нямаше качествените продукти който ги има сега на пазара.

Успех!

Тема "Пластмасова пързалка- откъде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: