• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
radius - майстор
Какъв е тоя франкенщайн :lol: .
Много къса виртуална горна тръба има. И имам съмнения за шините, които държат седалката.
Аз навремето си бях сложил вилка 28" на 18" балканче и рязан калник. Приличаше на кросарка, много му се кефех.
shotik - майстор
Шините не се огъват лесно , като го карах не усетих седалката да се клати на страни. На тръбите при оригиналните балканчета пък са пресовани и плоски в този участък при багажника и се късат на прехода от кръгло към плоско.
Миналата година правих едно друго пак по тази схема , но задната капла беше 28" и със седем скорости, все още е здраво и този който го кара , е много доволен , че е ниска рамка , кормилото голямо и му било много удобно. Това е с 26 " задна капла и три скорости. Необичайно е докато се наместиш , после като тръгнеш и гледаш малкото колело , имаш представа ,че караш някое пони.

Това е първото колело
Прикачен файл:
CIMG2956.JPG
shotik - майстор
Ние си караме добри велосипеди, вижте ги тези и се замислете

https://www.youtube.com/watch?v=71lKJmtEc0w
fu4ko - специалист
shotik написа:
Ние си караме добри велосипеди, вижте ги тези и се замислете

https://www.youtube.com/watch?v=71lKJmtEc0w
Имат фантазия и умения.
shotik - майстор
За ремонт се иска да има и инвентар, днес се сдобих с този ключ, беше ръждив, но след почистване блесна и веднага влезе в действие, за ремонта на един детски велосипед

Прикачен файл

CIMG7033.JPG

Прикачен файл

CIMG7034.JPG

Прикачен файл

CIMG7035.JPG

Прикачен файл

CIMG7036.JPG

Прикачен файл

CIMG7037.JPG
shotik - майстор
Прикачен файл:
CIMG7026.JPG
А това е велосипеда, с новото наплитане на спици и с механизъм за задна спирачка, при което кормилото може да се върти безконечно, без да се влияе от жилата

Прикачен файл

CIMG7021.JPG

Прикачен файл

CIMG7029.JPG

Прикачен файл

CIMG7028.JPG

Прикачен файл

CIMG7027.JPG
radius - майстор
Ей това е колело за скачане с тия гъсти спици, колко са?
И бронята на предната спирачка достатъчно ли е корава, щото виждам е съставен тип?
shotik - майстор
Спиците са 48 броя, спирачките задържат отлично !

Съставното жило е на задната спирачка , на предното минава през оста на вилката и излиза откъм гумата
radius - майстор
За предното говоря, имах предвид, че е съставено от прешленчета, а не е цяла спирала.
Изображение

Ама може и така да ми се е видяло сега като се загледах
shotik - майстор
Велосипедът не е при мен и не мога нищо да видя , може би близо до рамената на спирачките да беше нещо подобно ,като на снимката ти, но отгоре имаше найлонова обвивка, не съм се загледал много ,трябваше да го ремонтирам , да го снимам и да си го вземат.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: