Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Q - напреднал
Здравейте! Предстои ми ремонт и преустройство на половин коридор, половин балкон и кухня по средата в една голяма всекидневна/хол + мини кухничка на балкона. Първо да попитам за съвет относно каква външна врата да взема, интересува ме най- вече да е много добре шумоизолирана защото тя ще е единственото което ще дели всекидневната от стълбището (3-и етаж в 4- етажна кооперация), другите й свойства не са толкова важни, по възможност да е метална и до 500 лв. Ако някой има идея за марка, модел и производител, моля нека да сподели, може да е от всеки град, ако трябва ще се вземе с куриер. Другият въпрос който ме вълнува, понеже ще се усвоява половин балкон, ще има ли някакъв проблем ако прозорците (най- вероятно 3 крила по 70 см, 210 см общо) са 170 см на височина, т.е. от 90 см от пода, та до тавана. Гледам повечето хора слагат 30- ина сантиметрови "парчета" над прозорците, а самите прозорци са 135- 140 см високи, което не ми харесва особено, затова питам. Също и захващането на самата дограма (алуминиева) как да стане възможно най- стабилно, защото от двете страни ще има зидария от полистиролбетон, който доколкото разбрах не е много надежден откъм якост? Извинения за дългия пост! Ще се радвам на всякакви съвети и извън въпросите. Благодаря предварително! :roll:
Йорданов2 - специалист
Няма метална врата за 500 която да ти реши проблема.
Въпрос: когато някой влиза отвън, къде ще оставя връхните си дрехи и обувки - във всекидневната, в хола или в миникухничката?
pavkatay - майстор
защо пък алуминий за дограмата. този материал според мен е някаква недомислица за този тип изпълнения. иначе няма проблем с крилата. всяка строителна система си има технически каталог, който определя максимално допустимите размери на отваряеми и неотваряеми части, но твоите размери не са нещо необичайно. под полистиролбетон газобетон ли имаш предвид
Q - напреднал
Йорданов2 написа:
Няма метална врата за 500 която да ти реши проблема.
Въпрос: когато някой влиза отвън, къде ще оставя връхните си дрехи и обувки - във всекидневната, в хола или в миникухничката?
За връхни дрехи и обувки има още половин коридор, който си остава коридор, ще е отделен с врата от всекидневната. А за цената на вратата, може и повече да е, но разбира се колкото по- евтина, по- добре. Дори и от китайските "консерви" да е, интересува ме единствено добрата шумоизолация и да има някакъв вид, не трябва непременно да е здрава.
pavkatay написа:
защо пък алуминий за дограмата. този материал според мен е някаква недомислица за този тип изпълнения. иначе няма проблем с крилата. всяка строителна система си има технически каталог, който определя максимално допустимите размери на отваряеми и неотваряеми части, но твоите размери не са нещо необичайно. под полистиролбетон газобетон ли имаш предвид
Какво му има на алуминия? Прочел съм много "за и против", мислех и за дърво и за PVC, но накрая се спрях на алуминий най- вече заради издръжливостта му, лесната поддръжка и това, че в подходящ цвят лично на мен ми харесва визуално. Но съм отворен за други предложения. Полистиролбетон е ето това:
http://psb-bg.com/PSB.html
Спрях се на него заради по- голямата водоустойчивост и по- малката маса в сравнение с газобетона.
pavkatay - майстор
за полистиролбетона нямам НИКАКВО мнение. за понижената му якост ,обаче се съмнявам. едва ли е по калпав материал от газобетона. аз на газобетона съм почитател като материал.прозорците си ги захващам в него с дълги амо винтове без предварително разпробиване. а алуминия изобщо не е материала,който би трябвало да се слага между жилищно помещение и атмосфера. какво му е по-издръжливото. сглобките на алуминия в сравнение със заварките на пвц-то или някаква приписвана на алуминия 'вечност' на материала - няма да живеем с орлите я.или 40 годишните панелни блокове ще изкарат още 200 години :? . за коефициент на топлопреминаване няма и да коментрам. и... още ми е пресен спомена от държането в ръце на един прозорец,който правих днес -5-камерна каса и 6-камерно крило с троен стъклопакет 36 мм. не съм привърженик на профилите с много камери,защото стъклопакета според мен е по-важен, но като се сетя за алуминиевите прозорци (па били те с прекъснат термомост) чак ми става смешно. а за цветовете и при пвц прозорците има много голям избор. дървото е най-добрия материал, но съм виждал нови дървени дограми в по-плачевно състояние от старите(калпав материал или изработка както при всичко).
Q - напреднал
Хм, ще помисля за ПВЦ, това ми беше първоначалния избор, но ме разубеди най- вече ето това сравнение:
http://alisterm.com/tips.html
Топлоизолацията по принцип не ме интересува много, аз съм човек който и зимно време стои на отворен прозорец, затова плюсовете в тази насока на ПВЦ- то не ме грабнаха.
Дайте идеи за входна врата. :) Благодаря на BAlexandrov, не мога да разбера обаче защо все още има фирми, които умишлено не поставят цени в сайта си, определено правят грешка с тази си политика... :?
BAlexandrov - специалист
Специално за тази врата имат http://www.solid55.com/bg/promo_doors.php
Въпросът е че по принцип работят на поръчка и със размери на клиента и дори и за тази, за която са фиксирани възможните размери пак първо дойде човек да премери на място и в интерес на истината взехме друго решение за размерите. Монтажа е 70 лв. ако не се лъжа и това е. Не включва замазването обаче :wink: Ако си в София може да дойдеш да я видиш :lol:
pavkatay - майстор
Q написа:
Хм, ще помисля за ПВЦ, това ми беше първоначалния избор, но ме разубеди най- вече ето това сравнение:
http://alisterm.com/tips.html
Топлоизолацията по принцип не ме интересува много, аз съм човек който и зимно време стои на отворен прозорец, затова плюсовете в тази насока на ПВЦ- то не ме грабнаха.
...
повечето неща там са верни, но пак не вижам защо алуминия да бъде предпочетен. по отношение на стареенето на материала -вярно е , но наскоро тук бях писал, че правих сравнение между моя монтирана преди 5 години дограма с източно изложение и профил, който е произведен преди няколко дни-наложих ги единдо друг -никаква разлика в цвета. а дограмата ми не е от скъп профил-но не и от най-евтиния. а това тук е голяма глупост :'Ако Ви омръзне алуминиевата дограма, можете да я продадете на 30% от стойността на новия профил, което е немислимо при PVC.'
Q - напреднал
Здравейте отново. След малко над 5 месеца ето докъде стигнах:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 858#294858
Там сложих снимките, стори ми се по- удачно.

Благодаря за съветите, в крайна сметка взех PVC дограма REHAU от Ворошилов и външна врата от Тунадор. Дайте съвет дали е добро решение пода на снимката по долу както съм го направил с трупчета и отгоре OSB плоскости за да оправя денивелацията на балкона, дали да го запълня с монтажна пяна (около 0.15 куб. м. е кухото пространство, т.е. ще ми трябват малко над 3 флакона 40- 45 литра). Мислех да го пълня с керамзит м/у трупчетата, но просто никъде не можах да открия. Също и с какво да залепя останалите трупчета за мозайката? Залепените вече ги лепих с Ц200, но много бавно съхне.. Мерси предварително!

Изображение

Тема "Входна врата, шумоизолация, дограма и още..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: