Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
merakliq - специалист
Имам следния казус - искам да сменя старата дървена дограма(вратопрозорец) с PVC. Въпросът е, че ширината на прозореца е голяма и искам да смаля отвора с около 30 см. Предполагам, че от фирмата за дограма няма да искат да я произведат без да вземат размер от място на отвора преди да съм оформил реалния отвор. Ако пък искат, питането ми е - дали е удачно да се сключи договор с фирмата преди да е демонтиран съществуващият вратопрозорец и да съм иззидал? Второто е - с какво би било най подходящо да иззидам - итонг, единички тухли или Winerberger? Стената е 25 см. Вратопрозорецът е на тераса, която е остъклена.
ebahti - майстор
с итонг е най лесно и безгрижно :wink:
mim - специалист
а защо този мерак да се живее на тъмно :?
merakliq - специалист
mim написа:
а защо този мерак да се живее на тъмно :?
По оптимално става вътрешното пространство, не е мерак за тъмнота.
miliad - майстор
Това което искаш е възможно.Избираш си фирма за дограмата и като дойдат за размерите на място се разбирате точно с колко ще намалиш отвора.При договора се уточнявате, че за монтажа ше те уведомят "н" дни по рано/колкото е необходимо на теб или майстор да свали дограмата и да зазида отвора+времето за съхнене/ и това е.С итонг в случая е най-бързо и лесно.25 см дебелина; бройки колкото е необходимо, малко зид. смес и си готов.
merakliq - специалист
miliad написа:
Това което искаш е възможно.Избираш си фирма за дограмата и като дойдат за размерите на място се разбирате точно с колко ще намалиш отвора.При договора се уточнявате, че за монтажа ше те уведомят "н" дни по рано/колкото е необходимо на теб или майстор да свали дограмата и да зазида отвора+времето за съхнене/ и това е.С итонг в случая е най-бързо и лесно.25 см дебелина; бройки колкото е необходимо, малко зид. смес и си готов.
Благодаря! Дали е необходимо да анкерирам итонга с шпилки към стария зид?
PLOCHKATABG - специалист
merakliq написа:
Дали е необходимо да анкерирам итонга с шпилки към стария зид?
Няма никакъв смисъл .

Тема "Демонтаж на стара дограма, дозиждане, монтаж на нова" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: