Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте! Пиша ви с един сериозен проблем и ви моля да се отнесете професионално. Вярвам, че тук сте професионалисти.

Предната вечер, когато бях на гости на един приятел решихме да запалим еднонаргиле-да си дръпнем 2-3 пъти.За съжаление един от компания се пререди и взе шнура преди мен,аз го дръпнах и въглена падна върху килима, при което останаха две дупки там.Неговите родители ще идват в събота и неделя и дотогава нещата трябва да се замажат. НЕ СЪМ НАРКОМАН И НИКОГА НЕ СЪМ ВЗЕМАЛ НАРКОТИЦИ! (казвам го,ако някой си помисли нещо такова)

Друг проблем е,че докато си пуших съм забравил цигарата на PVC дограмата и можете да си представите какви дупки са станали и там!!!

Та въпросът ми е-как да поправя нещата?! Мислех си за дограмата да сложа спрей,а за килима да залепя или зашия подобен плат,колкото да не си личи на пръв поглед.

Някой има ли идея как да оправя нещатата? МОЛЯ ВИ СПЕШНО Е!
Последна промяна от been на чет юли 01, 2010 9:00 am, променено общо 1 път.
schuldiner - майстор
Ех тоз Джулай!
Това с килима съм го правил, стига да не е много голяма дупката и да не е прогорена основата. Намираш конци подходящ десен, по възможност дебелички (вълнени, но и памук става), една губерка (дебела игла) и започваш да шиеш. Откъм основата стягаш с възел, нагоре към лицето оставяш 1-2 см да стърчи. Колко плътно да го нашиеш сам ще прецениш. Абе горе-долу както се прави мартеница - накрая изрязваш с ножица откъм лицето. Не се плаши, ако си хващал игла, отнема 15-20 минути. Ако цветовете не пасват, може да ретушираш с перманентен маркер, ама да не се разтече, по-икономично.
За дограмата май ще е по-трудно. Трябва първо с нещо да запълниш дупките, да подравниш и да пръснеш, за да се изравни по цвят и гланц. По принцип се пълни с акрилен силикон за фуги, ама да вземаш флакон за една-две дупки... Може да изрежеш тапички от сходна пластмаса, да ги лепнеш в дупките и върху тях да обмажеш със силикон. След като дръпне достатъчно, с макетно ножче изрязваш до подравняване. Ама внимателно, да не надраскаш ПВЦ-то или да не клъцнеш някой пръст. Пръсването не знам дали ще се получи. Ако не си ползвал такива флакони, първо пробвай на нещо друго да прецениш от какво разстояние и с каква скорост да движиш спрея (не трябва да задържаш на едно място). Иска малко свикване... И гледай да не усвиниш наоколо - налепи вестници или хартиено тиксо по околните елементи.
Успех и не се шашкайте толкова! Белята си е беля, ама усилията да я маскирате хич не са за пренебрегване.

ПП Знам че не ти е до шеги, ама и аз съм правил такива неща навремето... С приятели отворихме бутилка червено шампанско, а то да вземе да се изпльока на тавана. Замазахме целия таван с кремовете на майката на домакина... Естествено не помогна. Неговите родители го скъсаха от бой, а моите щяха да се пукнат от смях.
naB4o - специалист
А аз съм палил килима в моята стая :) Брат ми закачи 1 лист на лампиона намокри го с дезодорант и му направи "Горелка" с дезодоранта :shock: листа излетя и се залепи на мокета :) хаха и 2-3 дупки черни останаха :)
Решението върху тях килим и малко пренареждане на мебели :)
А за дограмата - някакъв кит или силикон :) И отгоре саксия :) хаха
мерси за бързите отговори. Дограмата блесна,но поради "завидните шивашки умения" на мен и моят приятел килимът не го сколасахме много много.Все пак е по-добре от колкото да има някакви дупки.Със едно леко поядисване на преждада със пернаментен маркер ще стане работата.

P.S. сега трябв да мисля как да намаля изгарането на пръстта ми...
schuldiner - майстор
Ако ти е сериозно изгарянето, не се срамувай - иди на лекар!
За по-леко, хм..., то Дефламолът вече не е същият, ама виж в аптеката какво ще ти препоръчат (по 3-4 лв. са мазилата). Има си инструкции за приложение.

И все пак ми е старнно: Оправил си дограмата (което ми се струва най-трудно), справил си се някак с шиенето на килима, а сякаш никога не си се изгарял. Първо за това трябваше да се погрижиш. Имаш нет, поинтересувай се (компреси със спирт, с вода, сода бикарбонат). И друг път наргилето в тавичка...
pavkatay - майстор
schuldiner написа:
.

И все пак ми е старнно: Оправил си дограмата (което ми се струва най-трудно), справил си се някак с шиенето на килима, а сякаш никога не си се изгарял. Първо за това трябваше да се погрижиш. Имаш нет, поинтересувай се (компреси със спирт, с вода, сода бикарбонат). И друг път наргилето в тавичка...
И аз се зачудих за дограмата,килима и т.н.
И понеже още не ми се вярва ,че е 'блеснала' ,но форума е 'направи сам' ,ако може малко снимки- може да е полезно и на млади и стари :) .
Аз като знам какви поразии сме правили навремето си мисля, че днешните млади са по-напред в развитието щом могат да си маскират повредите :-D (НО все пак се съмнявам)
Успех ,и карайте на ЧИСТ ТЮТЮН и леки напитки :prost:
пп. По отношение на по-горния пост килима е по-безобиден от косата на жив човек- брат ми ми подпали косата с лепило 'КАЛЕ'.......
абе,то навремето нямаше интернет,но какви забавления бяха...
Май се размечтах и излязох от темата :ops:

Тема "повреда на PVC дограма и изгаряне на килим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: