• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
maxuel82 - специалист
Предстои ми смяна на старата дървена дограма и тъй като няколко мои познати се "опариха" от некачествени дограми започнах да чета каквото ми попадне за дограмите и тяхното качество, че да не изгоря и аз ,че в тая криза не ми се дават пари за нещо което не е качествено :-D От прочетеното тук във форума ми стана ясно че почти всички профили са с едно и също качество (турски или китайски ) :idea: с малки изключения на някой профили които се славят с изключително ниско качество! Никой обаче не коментира(или поне аз неможах да намеря) фирмата която му е сглобила и монтирала дограмата! Аз точно това искам да попитам - на кой фирми може да се има доверие в изработката и монтажа на дограмата и на кои не --за ПЛОВДИВ??? :? Моля дайте мнения и препоръки :? Благодаря !!!
pavkatay - майстор
Ами по същия метод ,който отсява некоректните ще търсиш и коректните производители- отзиви от клиенти. :)
torbalan - Дървен философ
аз от моята дограма съм много доволен...
само че е дървена :)

ако те интересува - пиши, ще ти дам телефона на производителя да си говорите...
maxuel82 - специалист
За сега съм се ориентирал към профил на Профилинк и теолинопласт които сглобяват и монтират дограмата !!! Има добри отзиви от профила на профилинк !То най-добрия вариант е разбира се дървената дограма със стъклопакет ама излиза много по-скъпо !!! Днес говорих с един познат който преди 3 години си сложил дограма с профил "ШУКО" правили му я АЛУПЛАСТ или АЛУМИНИУМ - вече забравих :? но каза че едната врата се била изметнала 3 месеца след монтажа !После викал пичовете да му я регулират после дръги проблеми си имал и т.н! Значи профила на шуко не е за предпочитане !Или може би фирмата която е направила и монтирала дограмата :? :? :? Подсетете ме за някой по-големи фирми които се занимават с изработка и монтаж на дограма !!! :? За сега сде сещам за Профилинк и Теолинопласт,Ролопласт, ..... олееееее незнам накрая ще си остана със старата дограма ! :?
stiv1961 - майстор
maxuel82,дай ми размерите на Л.С.,ще ти направя оферта с профили ,,Baufen", ,,Vivaplast" и ,,Veka"-с тях работим.Нищо,че съм от Стара Загора.
Minkov - специалист
maxuel82 написа:
.... един познат който преди 3 години си сложил дограма с профил "ШУКО" правили му я АЛУПЛАСТ или АЛУМИНИУМ - вече забравих :? но каза че едната врата се била изметнала 3 месеца след монтажа !После викал пичовете да му я регулират после дръги проблеми си имал и т.н! Значи профила на шуко не е за предпочитане !Или може би фирмата която е направила и монтирала дограмата .....
Според мен е от майсторите.
Сега и аз проучвам фирми и профили. За мен "Шуко" си е профил та дрънка, ама е скъпичък. За да провисне, значи нещо при монтажа не е било както трябва.
Аз съм от София и след двуседмично проучване започвам да се ориентирам към фирма Ролпласт, главно поради това, че никой не се оплаква от техните стъклопакети, а и издънките при монтажниците като че ли са най-малко. Това последното (според мен) е защото разполагат с много монтажници и младите има къде да се учат и да бъдат контролирани.
Мое мнение. И подчертавам - за София. За Пловдив не знам.
Нека и други кажат, аз още не съм се спрял окончателно.
mumar - специалист
Най- важни са майсторите- повтарям колегата!
Нашата дограма я сложи Валда- прочула се с лошо име. Перфектно се справиха, хем на крив панел! Проучвахме много и накрая се хвърлихме на най- близката до нас. Имам 3 приятелки които "изгоряха" с Ролпласт!
Щото верно имат много монтажници, ама все млади и нямат от кого да учат, па и не им се учи! Така де, плащат ти на свършена работа, а не на научен урок...
pavkatay - майстор
Ами ориентирайте се към някой,който няма 100 души персонал. Там отзивите не са противоречиви - 1 недоволен клиент от всеки 100 е перфектна препоръка :)
maxuel82 - специалист
Аз имам дограма от Ролпласт и вратата вече 5 пъти я регулирам и механизма на прозореца нещо запъва ! Затова ще се ориентирам към Профилинк за сега :-D ама до края на август има много време !ще събирам информация !!! :-D
pavkatay - майстор
maxuel82 написа:
Аз имам дограма от Ролпласт и вратата вече 5 пъти я регулирам и механизма на прозореца нещо запъва ! Затова ще се ориентирам към Профилинк за сега :-D ама до края на август има много време !ще събирам информация !!! :-D
Вчера бях написал,че смесваш фирми производители и марки профили, но мнението ми някой явно го е изтрил.
'Ролпласт' е фирма производител .
'Профилинк ' е марка профили(строителна система за прозорци и врати)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Кой да ми направи дограмата ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: