• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bivolan - напреднал
Всяка ПВЦ дограма има такива вентилационни отвори. Защо драматизираш
НЕ драматизирам - просто доста неща станаха ясни.Неща,които по принцип никой производител не споделя,или поне до сега не го е споделял.
Според мен не си се набутал заради дупките а просто си 'ходил по офиси' и си зяпал на момичетата в пазвите, а те както е нормално нищо не знаят. Поради незнанието едва ли са те 'сапунисали'
Те па едни момичета - всичките едни начумерени и кисели.И като им кажеш да смятат ,все едно ги караш гума да ти сменят.Е как па не една поне не и се работеше...ма така е като гледат само "Сексът и градът" и сутрин не им се вярва,че требва да се работи.При мен такава веднага я махам.На секундата.Кви са тия "фирмаджии",дето са сложили за "лица на бизнеса" си такива серсеми не знам.

Благодаря на всички за отговорите
Osiris - специалист
sasooooooooo написа:
Всяка ПВЦ дограма има такива вентилационни отвори. Защо драматизираш?
да за да избегнат конденза пробиват отвори но от няколко години имало едно чудо Вентилационен обков добре че имам познат който прави дограми че да ме светне та по негови думи има два модела обков ръчен и автоматичен и двата работели добре и не се допуска конденз а и не е нужно да ти се дупчат профилите там където не е нужно

Прикачен файл

7d911b9ac3cfe708cf7548a2298412ec.jpg
7d911b9ac3cfe708cf7548a2298412ec.jpg (41.05 KиБ) Видяна 4375 пъти
stiv1961 - майстор
А твоя познат каза ли ти колко струва м2 от тази дограма?И не става въпрос за конденз,а за изравняване на вътрешно налягане вследствие на топлинно разширение.И забележи-отворите са на крилото.На касата трябва да има отводнителни отвори на долния хоризонтален профил
pavkatay - майстор
Този вентилационен обков е като Мултифункционалното стъкло- умен :-D .
Абе, като ще си вентилирате прозорците просто не ги сменяйте-старите са добре вентилирани.
Според мен е по-добре да се докара температурата над точката на оросяване. Аз вкъщи конденз НЯМАМ- с обикновен стъклопакет и без вентилация. А моя съученичка,клиентка и приятелка казва 'ние вкъщи парното не сме го пускали от години 'щото ни е топъл апартамента(комшийте са абдали) ,ама откакто ми смени прозореца много конденз имам ,когато простра дрехи на сушилника в стаята :? '.
Това го оставям без коментар.
Няма да коментирам и тоталното смесване на понятията ' ОТВОДНЯВАНЕ' , 'ВЕНТИЛАЦИЯ' и 'ИЗРАВНЯВАНЕ НА НАЛЯГАНЕТО в камерите' при пВЦ дограмата . Явно всичко ,което е свързано с отвори (дупки пробити с бургия :| ) се слага на един кантар.
maxuel82 - специалист
Айде вече мога да се похваля !Миналата седмица смених дограмата !Профила е Трокал Момчетата дето я монтираха много се стараха и всичко стана перфектно !Сложих от новия профил на трокал "ЕЛЕГАНС" малко по "разчупен" и стои много ефектно !Стълкото е високоенергийно малко бие на кафяво и е малко по тъмничко в стаите от обикновенно но не е проблем !За сега няма никакъв конденз Много съм доволен !!! За сега Отл.6 + !!!

Прикачен файл

Picture 127.jpg
Picture 127.jpg (37.14 KиБ) Видяна 4297 пъти

Прикачен файл

Picture 003.jpg
Picture 003.jpg (38.3 KиБ) Видяна 4297 пъти
Osiris - специалист
stiv1961 написа:
А твоя познат каза ли ти колко струва м2 от тази дограма?И не става въпрос за конденз,а за изравняване на вътрешно налягане вследствие на топлинно разширение.И забележи-отворите са на крилото.На касата трябва да има отводнителни отвори на долния хоризонтален профил
отклоняваме се от темата ама айде да поспорим не става въпрос за подмяна на дограмата а за поставяне на устройство което намаля само единия от стъклопакетите устройството е автоматично и струва 150 лв
като го монтират ще пусна снимки и ще пиша какъв е ефекта
Osiris - специалист
pavkatay написа:
Този вентилационен обков е като Мултифункционалното стъкло- умен :-D .
Абе, като ще си вентилирате прозорците просто не ги сменяйте-старите са добре вентилирани.
Според мен е по-добре да се докара температурата над точката на оросяване. Аз вкъщи конденз НЯМАМ- с обикновен стъклопакет и без вентилация. А моя съученичка,клиентка и приятелка казва 'ние вкъщи парното не сме го пускали от години 'щото ни е топъл апартамента(комшийте са абдали) ,ама откакто ми смени прозореца много конденз имам ,когато простра дрехи на сушилника в стаята :? '.
Това го оставям без коментар.
Няма да коментирам и тоталното смесване на понятията ' ОТВОДНЯВАНЕ' , 'ВЕНТИЛАЦИЯ' и 'ИЗРАВНЯВАНЕ НА НАЛЯГАНЕТО в камерите' при пВЦ дограмата . Явно всичко ,което е свързано с отвори (дупки пробити с бургия :| ) се слага на един кантар.
Абе не съм много навит да изръся една шапка пари и някакви полуграмотни "майстори" да ми надупчат безобразно профилите
добре че се запознахме с този от перник добре работят момчетата и
като имам въпроси относно дограма има кой да ми даде професионално мнение :wink:
pavkatay - майстор
Благодаря за 'полуграмотния' ,ако се отнася за мен-аз все пак не съм от Перник и не съм бил в цензура :| .
А по отношение на тези луфтери съм ги виждал всичките. И тази надстройка на стъклопакета по нищо не се различава от разпробиването на дограмата.
Пак ще кажа -вземете да се топлите вместо да давате пари за щуротии.
Тук имаше един ,който с 10 лв на месец си топлеше бойлера и обслужваше 4 -членно семейство.
nihonjin - специалист
И аз да се изкажа за проветряването на съвременните дограми.

Ако нямате много шум отвън, обкова позволява да не се затваря напълно и да си оставите колкото луфт си искате, в зависимост от температурата навън. Просто затваряте така че цилиндърчето на обкова едва да закача насрещника. По този начин проветрителните способности на новата дограма се изравняват с тези на старите изметнати дървени дограми. Така че няма нужда от разпробиване или вграждане на устройства които са неоправдано скъпи според мен.

Ако обаче сте на шумно място така не става - едновременнно с въздуха влиза и много шум.
Osiris - специалист
pavkatay написа:
Благодаря за 'полуграмотния' ,ако се отнася за мен-аз все пак не съм от Перник и не съм бил в цензура :| .
А по отношение на тези луфтери съм ги виждал всичките. И тази надстройка на стъклопакета по нищо не се различава от разпробиването на дограмата.
Пак ще кажа -вземете да се топлите вместо да давате пари за щуротии.
Тук имаше един ,който с 10 лв на месец си топлеше бойлера и обслужваше 4 -членно семейство.
За теб мога да дам мнение чак след като ти видя творенията така че коментара не се отнася за теб
говоря от личен опит за няколко фирми с които съм имал работа влючително и големи и много рекламирани с този образ от перник правим вече десети обект и съм много доволен от работата
а за обкова аз за мен съм си решил просто го дадох като алтернативен вариант на помещения в които има конденз
доколкото за топленето съм с локално парно с камина и си се отоплявам добре сега ще си взема и инфраред панел за да го пробвам и да видя дали е вярно че е икономичен и решавал проблемите с мухъла и влагата :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Кой да ми направи дограмата ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: