Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Хора, как да залепя 2 малки метални частички една за друга.. по-скоро с какво?
Става въпрос за едни обеци, не са големи елементи.

Не знаех просто къде да си поставя въпеоса :)
mladkal - майстор
за да стане здраво, качествено и т.н най-добре е с дво(у)компонентно лепило.Тип епоксидна смола. В същност можеш ли да снимаш детайлите, които искаш да слепиш!? За да ни стане ясно ида ти дадем възможно най-добър съвет.
В момента нямам възможност да ги снимам, но става въпрос за един цип, закрепен на частичка малко по-дебела от топлийка, но с плоска глава с диаметър около 2-3 мм.

Иначе обеците ми, поне отпред, може да видите в това клипче :
http://www.vbox7.com/play:e9e6c95a


Знам какво е лепило на основа епоксидна смола, но за съжаление не знам къде да го намеря. От масовите супермаркетски дали нещо ще свърши работа?
Иначе пробвах с топъл силикон, но не е трайно.
mladkal - майстор
във всяка една железария го продават. дори и в кварталните. имам в предвид епоксидната смола или подобните 2 компонентни лепила.

ПП.Сега стоплих за какъв вид обеци става въпрос. Захващането им за уххото е телче, което минава през дупката а отзад се нанизва детайл (перка - метална, силиконова, пластмасова), който не позволява да се измуши от ухото. Е, със сигурност това ти е лепилото, което ти споменах. За такова малко слепване няма нужда от цяла опаковка.попитай приятели, съседи, роднини - все ще има някой сръчко, който има под ръка. Може да ползваш и лепило тип "канаколит", но го залепи и изчакай няколко часа.После пак. И пак. Така два три пъти и ще стане здраво. Една разфасовка такова лепило може да си купиш и от супермаркета на касата за около 2 лв.
valat111 - специалист
Поялник, тинол и флюс за запояване, ако е възможен варианта, става по-здраво от всякакво лепило.
mladkal - майстор
valat111 написа:
Поялник, тинол и флюс за запояване, ако е възможен варианта, става по-здраво от всякакво лепило.
сребърно-оловен припой заедно с флюс и телесни секрети, които край ушите на човека изобилстват не е добър вариант. Много скоро и бързо ще окисли грозно, а и ако не се свалят често обечките може да доведе до неприятно кожно възпаление. А то край ушите е доста неприятно и прогресивно.
Смея да го твърдя, понеже се занимавам професионално с бижутерия и съм се нагледал на какви ли не нещица.

Тема "Как да залепя..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: