Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
в една стая искам да сложа 3 см. фибран под ламината.

в момента стаята е с нещо като саморазливна замазка... достатъчно равна е за да наредя ламината...

питнето ми е - трябва ли да лепя ламината за цимента?
и ако трябва - с какво да го лепя?
evdoki - специалист
torbalan написа:
лепя ламината за цимента?
Или фибрана за цимента? Аз бих го залепил с лепило за топлоизолация на гребен
torbalan - Дървен философ
да де, това беше въпроса - да лепя ли фибрана за цимента :)
mim - специалист
аз още ти се чудя, защо слагаш в спалните помещения ламинат :?
вземи намери поне някакъв евтин масив и си го нареди успоредно
torbalan - Дървен философ
като ми додете на гости, ще разберш защо...

:)
pavelari - майстор
Фибрана се лепи за пода на гребен или с пенополиуретан /isostick/ и дюбели. Ако основата е горедолу равна направи още една саморазливна замазка преди това а ако е особено неравна си направи цименто-пясъчна замазка 2-3 см. Паркета, директно поставен върху фибран ще подаде ако има секция с остри крачета /натиск в точка/ или някакъв диван, които за беда може да натискат във фугата на паркета например. По-добре нареди фибран, направи замазка и паркет с тънка подложка. Паркета не се лепи за пода и в двата случая.
Все пак сподели ако си наредил паркета върху фибрана директно!
Chefo77 - майстор
Ако правиш замазка върху фибрана, то я направи дебела, пък може и армирана. Тънката замазка ще се натроши още докато редиш ламината.
Според мен слагай ламината направо върху фибран-а, между двете може да добавиш изолация от руло (да не скърцат двата XPS-а един върху друг, ако вземеш на плочи). Иначе фибрана - задължително поне лепен за пода.
torbalan - Дървен философ
за фибрана се чудех да го лепя ли или не...

не намерих смислен отговор на въпроса "а къде ще отиде, ако не е залепен?" за това не го лепих...
наредих го плътно до колкото е възможно при кривите ми стени на стаята...

отгоре сложих подложката, която си върви с ламината и след това наредих ламината...
доволен съм от резултата :)


помещението го предвиждаме за спалня за гости, а за сега временно ще е стая за сина ми, докато оправим втория етаж :)

Тема "фибран под ламината?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: