Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Serpicom - напреднал
Здравейте!
Обмислям варианта да направя няколко мебели от стиропор, но не зная с какво ще е най-добре да се шпакловат/пастират...Краен вариант- обличане с някакъв плат :o но не ми се иска да е това. Ако някой е правил нещо подобно ще му бъда благодарен да сподели опит.
peter_m - специалист
Ами шпакловаш както топлоизолация. Ама мебели от стиропор ... :?
nihonjin - специалист
Може да си направиш табуретки от фибран, обвити с вата и някаква тапицерия. Ама чак мебели - съмнява ме здравината в дългосрочен план.
world_explorer - специалист
В никакъв случай не ги прави от стиропор. Изобщо ИЗБЯГВАЙ вътре в дома ти да има от този материал. Причината е елементарна. Гори и най- важното е че отделя вредни газове които могат да убият човек. :!: :!: :!: и не забравяй, че нестащни случаи се случват колкото и да не ни се иска.
Може да пробваш с фибран въпреки, че е по- скъп но поне не подържа горенето и не отделя вредни газове (е поне аз знам, че е така, а ако има някой друга информация моля да пише).
pavkatay - майстор
world_explorer написа:
Изобщо ИЗБЯГВАЙ вътре в дома ти да има от този материал..... Причината е елементарна. Гори и най- важното е че отделя вредни газове които могат да убият човек. .... Може да пробваш с фибран въпреки, че е по- скъп но поне не подържа горенето и не отделя вредни газове (е поне аз знам, че е така, а ако има някой друга информация моля да пише).
Той материала е един и същ . Нарича се полистирол. Начина на обработка е различен за да се получи фибран и стиропор.
А за горенето на фибрана не знам :?

Тема "Пастиране стиропор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: