• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
reza4ka - специалист
Имам гладка дървена повърхност.Върху нея трябва да залепя фолио.Площа на залепване е много малка,за да се залепи здраво промазвам дървото със лепило от рода на Хелметекса.Става доста здраво,но понеже нанасям лепилото с пръст се получават много малки бъбунки и дразнят окото.Лепилото не може да се нанесе равномерно.Продава ли се някакво липило ,на спрей?Нещо от рода на Хелметекса?
Чаро - Акълия
Разреждане на лепилото и нанасяне с валяче за боядисване?
Малки ли са детайлите?
housedoktor - майстор
продава се -за залепване на кухненски плотове.Лепило и втеърдител на спрей .
Spokoiniq - майстор
Има тапицерско като хелметекса точно, но не съм запазил линка, гуглирай го
naB4o - специалист
housedoktor написа:
продава се -за залепване на кухненски плотове.Лепило и втеърдител на спрей .
Т.нар. Двукомпонентно
reza4ka - специалист
Детайлите са малки.Най-голямата площ за залепване е около 50 на 10 см.Намерих някакви лепила на спрей в нета обаче първо ще пробвам с разреден Хелметекс,не се бях сетил :) Накой знае ли с какво се разрежда?Коресилин?
inspo - майстор
Ацетон , съдържа се и в повечето лакочистители(лак за нокти)
Изпарява се доста бързо затова и трябва да се нанася бързо лепилото.
sstefanov - майстор
Няма нужда от разреждане, просто го нанасяй с шпакла.
livia - помощник
Прясно закупеното лепило е рядко и няма нужда от разреждане. С разреждане ще влошиш качествата му, за което се ползва толуол. Твоите повърхности не са малки. Нанасянето става с четка, най-добре и двете повърхности, изчакваш малко и залепваш. Необходимо е и да осигуриш притискане на повърхностите. Ако си вземеш лепило на фирмата от Мадан или Троян няма да имаш проблеми, е има подобни и на Хенкел, но и българските ще свършат работа.
Другото, което може да ползваш е поливинилацетатно лепило, за дървени плоскости е идеално, трябва да видиш дали ще лепи фолиото. То се нанася по-лесно, пак с четка, по-лесно се чисти.
  • 1
  • 2

Тема "Лепило на спрей?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: