Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
в чуденка съм дали да си приобщя терасата към кухнята. в основата на чуденето естествено са парите. моля да ми помогнете с информация какво е необходимо, за се направи едно такова приобщаване.

имам голяма тройна тераса и кухнята се пада по средата. т.е. стените на допълнителната нова част ще са външни. трябва ли да слагам някаква изолация на тях? ако да - каква? от вътре или отвън? ако е отвън би ли било пробем, ако се сложи примерно след година?
терасата над мен не е остъклена. това значи ли че трябва да слагам изолация на тавана?
имам сравнително нова дограма в кухнята, може ли тя да се премести на новата стена, за да спестя от разходите за дограма? има ли въобще фирми за дограма, които се наемат с такива премествания и поправки?

ами това се сещам, да питам, дано да няма и други изисквания
mladkal - майстор
Тая почти нова дограма дето я имаш си я остави там, където си е сега. вземи си цена на нова. Вземи и си сметни колко блокчета итонг ще ти трябват за да иззидаш стените на приобщенната тераса. сметни и цената за зидане, подмазване, строителни разтвори. Евентуално преправяне на ВиК, ЕЛ -ако го замисляш. Нова мебелировка за вече усвоената тераска. Изолацийката е препоръчителна, но може да си отдъжнеш стози харч поне за година, за да видиш и прецениш зимата как ти е като температура.
Както и да си го въртя и смятам хилядо и петстотин лев на брой са неизбежни. И то груба сметка с чаша в ръка. Отделен е момента какви възможности,т.е. какви са дюлгерските ти умения.

желая успехи, а ние от своя страна с каквото ще можем ще помагаме.
благодаря за отговора.
да разбирам ли че отвън се прави изолацията, ако е нужна?
а там където са сегашните прозорци смятам да се разбива, та затова викам, ако могат да се ползват...че бюджета е съвсем кът. ама пък не искам да ми тече или да вали сняг в къщи.

интересува ме цената на грубата работа, обзавеждането ще го правя когато мога, ел и вик няма да слагам допълнително. дюлгерски умения... и да имам, не съм ги открила досега и не смея да ги търся, ще плащам за всичко.

Тема "въпрос за присъединяване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: