• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
peter_m - специалист
Стените са варосани с гасена вар (върху варо-циментова мазилка). Мога ли направо да шпакловам с гипсова шпакловка. Нужен ли е някакъв грунд.
Армагедон - специалист
НЕМОЖЕШ !!!!!! на третия ден ще се подкужуши ( при мен толкоз издържа :| :| ). На някой от колегите може да му се вижда малко първобитно, но аз мокрих стените с пръскачка и стъргах с шпатулата варта. Преди шпакловката му праснах грунд на Боро, ако не ме лъже паметта - розов на цвят :o
EDI - майстор
Миене и стъргане му е майкта и после грунд, иначе се люспи.Ако грундираш върху варта, после се отлепя грунда на люспа, рискуваш много.
krasiorocknroll - специалист
Ако не е напластен много-Боро контакт и шпакловка.Ако е напластена стената с много вар-като мен-теслата и шпакла. :sad:
peter_m - специалист
Ами няма много - една ръка и то преди 10-тина години е минато. Притеснява ме, че ако почна да стържа ще повредя и горния слой на хоросана - ще стане с много песъчинки ... А преди да прочета това, че не може шпакловах едната стена - ще видя утре как е, имам чувството, че ще издържи. Шпакловам с церезит 126 :?
pavkatay - майстор
Върху вар нищо не държи.
Трябва грунд. :|
ebahti - майстор
az преди 3год. минах такава стена с колоркит,само я забърсах с мокър парцал- досега си държи... :)
Армагедон - специалист
ако е боядисвана само един път може и да държи ...... ама ..., ако няма да сваляш варта трябва да нанесеш шпакловката възможно най - тънко :idea:
ArturDent - Почти Безобиден
Ами, щом няма много - мий го с вода и парцал, метла. Малко мизерно, но по добре от стъргане. След стъргане така или иначе пак ще трябва поне да го забършеш с мокра кърпа.
dito - специалист
Става и с телена четка, но пак е добре стената да е напръскана с вода за да не вдига пушилка. Също така и с груб парцал, например от някои стари дънки може, като отново мокриш добре парцала и го измиваш често :) С парцал е доста по-пипкаво, но не повреждаш толкова стената. Зависи колко квадрата са, ако е за по-големичка стая, бих ползвал шпакла или четка.
  • 1
  • 2

Тема "шпакловка върху варосана стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: