• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
dundurma - специалист
банята в къщата........плочки мозаечни,бетонконтакт на БОРО и стана перфектно
Йорданов2 - специалист
Блажната боя колкото и здраво да ни се струва, че е хванала, при малко по-силни температурни промени ще се отлепи - било от мозайката, било от лепилото.
Същото ми се струва и за бетонконтакта. След изсъхване той представлява един еластичен филм, който в нищо не е проникнал, а се отлепя като жилава дъвка или латекс (имам предвид истински, като медицинска ръкавица, а не този за боядисване).
Може и да не съм прав, но нямам никакво доверие на тези "контакти" и мисля, че дори само един удар с теслата по мозайката ще осигури по-добро залепване от контактите.
wentii - специалист
Говоря за бетонконтакт с песъчинки в него,който не прави филм,а грапава основа! На тия удари с теслата одавна им е минало времето :cool:
митакаа - специалист
Намерих идеалното решение . пчонах да накървам боята итя тая мозаика удря на кухо на места пчонах да я махам на тънък слой е и се маха лесно така по бързо ще стане да я махна :-D и после замазка с цимент и пясък хем ще се нивелира пода , че малко крив. В някоя друга тема ще покажа какво съм направил да получа коментари и мения защотото ми е за 1 път .
torbalan - Дървен философ
добре си направил :)
митакаа - специалист
Последно въпросче :) следколко време може да лепяплочките ида фугирам, като стените съм ги подрявнявал с вароциментов разтвор дебелина на места 15 мм на емста 30 мм.Пода с цимент и пясък
1:2 мисля е добре дебелината ще е около15/20мм.
  • 1
  • 2

Тема "теракот върху боядисана мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: