Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
Показа ви старите ми колелета/не всичките/,сега ще покажа едно старо лампово радио ,PHILIPS,с дълги ,средни и къси вълни,от 2 08 47 г,което ми остана наследство от мой вуйчо.
Днес слезнах по мазето да търся други неща и като го видях ,направих няколко снимки.Пуснах го да работи и намерих доста станции по дълги и къси вълни,но само една жица около метър беше антената и то в мазето ,където е бетон отвсякъде ,без прозорче 50 Х 40 см.
Размерите са 25 Х 17 Х 15 см.,кутията е бакелитова.
Винаги когато съм го виждал преди съм имал интерес към него.
Баща ми имаше радио TELEFUNKEN,пак с бакелитова кутия от 1946 г ,когато е бил в Унгария,1962 г падна и кутията се счупи,но свиреше,а през 1964 г когато се заселихме тук,го даде на мой братовчед ,който му махна кутията и само по шаси и високоговорител го ползваше.
Имам и други радиа ,ако стане интересна темата ще снимам и тях .

Прикачен файл

P1050733.JPG
P1050733.JPG (144.93 KиБ) Видяна 6795 пъти

Прикачен файл

P1050731.JPG
P1050731.JPG (126.43 KиБ) Видяна 6795 пъти

Прикачен файл

P1050727.JPG
P1050727.JPG (128.01 KиБ) Видяна 6795 пъти

Прикачен файл

P1050726.JPG
P1050726.JPG (133.09 KиБ) Видяна 6795 пъти

Прикачен файл

P1050721.JPG
P1050721.JPG (127.31 KиБ) Видяна 6795 пъти
torbalan - Дървен философ
това си е жива антика :)
hygro - майстор
Това е Филипс Филета 208, моят модел е от 1956 - работи перфектно :)
petkov_75 - специалист
И сега,ако кажете,че са доста скъпи ще взема да си посегна! :-D Преди няколко месеца при едно разчистване изхвърлихме 2 подобни,в почти идеално състояние,но бяха с дървени кутии,а не бакелит! :wallbash: :datz: :axe:
torbalan - Дървен философ
вероятно имат някаква колекционерска стойност...
има и музеи, които биха им се зарадвали :)

ако решиш да изхвърляш някое, като филипса - аз с удоволствие ще го взема и възстановя :)
hygro - майстор
Имам и Шауб-Лоренц Хайделберг от 36-та. До 81-ва е било в ежедневна употреба. Кондензаторите и три от лампите му са оригинални. Кое днешно електронно устройство ще е работоспособно след 75 години :?
lubomirlz - специалист
И аз се нареждам на опашката за подобна антика :-D
danovsky - специалист
Ей такова имам на тавана-работещо.

Изображение
torbalan - Дървен философ
hygro написа:
Имам и Шауб-Лоренц Хайделберг от 36-та. До 81-ва е било в ежедневна употреба. Кондензаторите и три от лампите му са оригинални. Кое днешно електронно устройство ще е работоспособно след 75 години :?
доста се е променил живота за последните 75 години :)

надявам се нямаш желание да се върнеш назад три поколения и да живееш така, както е живял дядо ти :)
valerko - специалист
http://www.bulforums.com/sandacite/ ей тука има ентусиасти, които се занимават с колекционерска дейност, оправят, продават, купуват.

Тема "Старите радиоапарати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: