Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ozimen - специалист
Преди малко ,докато си пиех кафето на терасата от предния блок излезе един пожарникар(пожар няма),и се замислих ,че нашата кооперация на 2 години няма противопожарни табла във входа.Някой зн
ае ли има ли изисквания в това отношение за по -новите жил.сгради?
Ползвах гугъл но конкретно за това не намерих. :-D
Последна промяна от ozimen на чет яну 27, 2011 12:44 pm, променено общо 1 път.
tysonlkr - специалист
To и в старите панелки не съм виждал да има противопожарни табла :?
Може би го няма като изискване за жилищните сгради.
То остава сега пожарникарите да тръгнат по входовете и за това да ни глобяват :evil:
Spokoiniq - майстор
няма такова изрично изискване май, твърде много блокове нямат, а без стоманена тръба с подходящ диаметър упражнението е безсмислено
ozimen - специалист
Замислих се ,защото в стария ми блок имаше по две на етаж а той е строен 1978г.По много от обектите на които съм работил също съм виждал.
Spokoiniq - майстор
Аз също, но на нови доста баровски блокове е било.Без заложено в проекта захранване е геройство да го направиш на вече построен блок.Един от апартаментите ми е в такова ЕПК, и тръбата минава в баните, като всичко живо (освен неумрелите бабиери) си е направило ремонт и я е затворило в куфар.Стената на банята е външна към стълбището и извода към кран, табло с маркуч е там.В един момент решиха да сменят щранговете(когато правих ремонта не успях да се преборя с комшиите горе и долу да сменя моите частично поне), а студеният щранг всъщност досега се явяваше въпросната ПП тръба.Май е имало пробив по нея някъде и са решили да я изолират, фирмата, която смени тръбите им свалих шапка за героизна да го направят през толкова ревизионни отвори...Добре че моя оставих 30/40, та що-годе не са ме псували много. :lol: Не знам при наличие на такава инсталация и табла ако в един момент(като в случая) и таковаш мамата дали не е наказуемо с глоба...
blv - специалист
Мисля че е само за обществени сгради изискването, не съм на 100% сигурен, но на една болница правих и пожарникара беше предписал на всеки етаж и кнопки за пускане на противопожарната помпа до всеки кран, отели ми се вола да ги прекарам, затова и го помня де :lol:
ozimen - специалист
Наскоро научих,че противопожарни табла се изискват само в подземни гаражи с повече от 10 паркоместа.Това е за жилищни сгради.

Тема "Противопожарни табла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: