• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kavi67 - специалист
Просто в момента на дневен ред ми е ТИ,и се сетих за 'него'.Исках да чуя мнения 'за' и 'против',но се учудих че не е масово използвано,и от това ми стана по-интересно и взех да разпитвам насам-натам,но досега удрям все на камък!Май,вече ще се откажа,като в поговорката: всяко чудо-за три дни.
sstefanov - майстор
Чукът като удари дюбела, главата му не хлътва ли малко, че да си направи гнездо? Все пак изолацията не е чак толкова твърда.
mladkal - майстор
kavi67, колега, приятел!

Оценявам желанието ти да си угодиш на порива любопитство, любознание,но...Колегите по-горе ти казах, че нещото, което на теб ти трябва е ЧУК. Модел от 500грама ще ти свърши чудеса не само с дюбел пироните, но и с много други майсторски несгоди. Гледал съм направата на стотици квадрати ТИ и до сега не съм забелязал някой да ползва такава хай-тек чудесия, която да прави леговище на дюбел-пирона и то на "главата"му. Обикновенно се прибягва до конвенционални средства като чук и мамата...

Принципно това, което ти искаш е устройство със свредло в най-общ вид, което прави фрезенк в по-твърди от ТИ материали, като дърво, метал и т.н. Съществуват множество подобни инструмента и приспособления -тук ти давам само 1 нагледен пример.

Прикачен файл

frezenk.jpg
frezenk.jpg (22.36 KиБ) Видяна 2798 пъти
ralev - специалист
www.ceresit.bg...

Ето за това става дума. Ползва се най-вече когато се дюбелира ТИ с по-голяма дебелина от 10см. Дупката се затапва с кръгчета от EPS за да не се получава термо мост, от дупката на дюбела и когато се ползват дюбели с метален пирон (задължително при големи дебелини). Това е за мераклииски манияшки изпълнения. Продават се и тапи търси при дистрибуторите на Ceresit (най-вероятно с поръчка)
  • 1
  • 2

Тема "Къде да намеря такава 'джуджавка'???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: