• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
parketmilanov - специалист
ArturDent - Почти Безобиден
С 2 леви написа:
При избора гледай да е със стандартни консумативи - SD карта, батерийки АА, да има ръчни настройки или поне светочувствителността да почва от 64,80 или 100 (ISO)
Лошото е че повечето вече ги правят с литево-йонни батерии, за да станат по-компактни.
Chefo77 - майстор
Да, аз благодаря на "с 2 леви" за съветите, те са много много полезни, но ... аз не питам какво да гледам, а конкретно за фотоапарат. Затова исках да се абстрахирам от данните "на хартия" и да чуя мнения на хора, които имат наблюдения върху конкретни модели или серии.
То на книга всички са добри, нали трябва да се рекламират :)
Бобиииии, ще ти се карам! Как ще предлагаш апарат за такава сума и как изобщо ще сравняваш DSLR със сапунерка??? :axe:

Ей-това го може моята сапунерка. Целта е да се намери нещо, което прави по-добри снимки... за предложените пари :)

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
С 2 леви - специалист
Пробвай снимки на тъмно - вижда се дали има шум, читава ли е матрицата. Ето нощни снимки със сапунерката ми без светкавица и от статив, ISO 100 :
Изображение

Изображение малко метеорити - Триград
Изображение звездно небе - Триград.
torbalan - Дървен философ
ама вие печатате ли на хартия?
Chefo77 - майстор
с 2 леви
Последните 2 снимки са на тъмно, без светкавица и без статив - на първата е сложен на земята, на втората е подпрян на балкона (подпрян - държа го аз) :)
Ето и една от първите ми снимки ... отново подпрян, тогава още дори нямах статив ... Даже и със зуум.

Изображение
И още две от националния събор 2008 ...
Изображение Изображение

Умишлено ги качвам в оригинален размер. Всичко е без статив. и никога, ама никога не съм обработвал снимка!!!

Църквата е страхотна!
С 2 леви - специалист
Chefo77,
Снимките са ти чудесни :)
Принципно всеки си дърпа към модела, който ползва. Аз съм с 4-ри годишна сапунерка Лумикс на Панасоник - бавно мисли, но понякога стават сполучливи снимки. :)
Сони никога не бих си купил.
Chefo77 - майстор
С 2 леви написа:
Chefo77,
Снимките са ти чудесни :)
Принципно всеки си дърпа към модела, който ползва. Аз съм с 4-ри годишна сапунерка Лумикс на Панасоник - бавно мисли, но понякога стават сполучливи снимки. :)
Сони никога не бих си купил.
Ей, ще се карам с теб! Аз какви снимки качвам досега, LZ7 какво е :) :)
Аз че дърпам към Паналайка е ясно. Ама да не взема да набутам брата, ей това е. Все пак всеки иска да вземе най-доброто за парите си.
mim - специалист
по-хубавите снимки ги прави задапаратното у-во, не апарата :-D
а личните наблюдения ще си ги направиш сам, отиваш, пипаш, тестваш лично, гледаш картинки и сравняваш
останалото е лични предпочитания и залитания, и данни в табличка
vancho20 - специалист
Моя го взех преди 3 години за тия пари (300лв) . Прави чудесни снимки на тъмно и е отлична съпонерка, супер мощна светкавица за този клас апарати SONY DSC S600. Много съм доволен рядко снимка прави която да не е ясна, с добър контраст и цветове. Оптиката е Цайс.
  • 1
  • 2

Тема "Питанка за избор на фотоапарат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: