• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Привет!
Моето малко (е, не е много малко де) братче е поставено пред дилема - каква сапунерка да си вземе. Изискванията му са да прави прилични снимки. Ценовата рамка е 300-350 лева.
Ясно ми е, че не може да вземе нещо суперско за тази цена. Успях да туширам надеждите на снахата, че ще вземе нещо, с което да се снима в пещера - mission imposible е там работата с такива апарати - но не зная какво да ги посъветвам. Аз съм с Lumix LZ7, много съм доволен, но е стар модел, има къде къде по-добри.
Та - много силна реклама са им направили в Техномаркет на Canon SX120. Аз съм малко скептичен - хубава марка, 10 мегапиксела, 10х оптично приближение, стабилизация, ръчни настройки ... за 319 лева! На хартия е супер, а всъщност ...???
Надявам се на помощ от страна на запознати. Ако аз вземах решението, щях да търся задължително Lumix - доволен съм от моя, определено прави по-добри снимки от пряката конкуренция в "лицето" на A550 на Canon, но не аз давам парите :)
Торбалане, искрено се надявам най-вече ти да се включиш, 'щото май май си доста в час :)
Благодаря предварително!
torbalan - Дървен философ
моето мнение е, че прилични снимки със сапунерка няма как да станат...

отделно от това стой на страна от панасоници, самсунзи и други нонейм марки фотоапарати...

избирай между сони, канон, олимпус и никон...
ако ще се разчита на светкавица - канон отпадат...
Chefo77 - майстор
Добре, дай идея за модели в този ценови диапазон ...
Снахата отпреди 3 години има Mju 700 или нещо подобно - 7 мегапиксела, синичък... мога с огромен кеф да кажа, че прави отчайващо отвратителни снимки в сравнение с Lumix-а, при еднакви условия (един до друг) в каквито и да е ситуации. Особено пък на тъмно и открито - където светкавицата не може да освети нищо.
За Fuji нещо хубаво/лошо? Например за FinePix S1600?
Nikon Coolpix L100 ?
ArturDent - Почти Безобиден
Аз си взех SX200 - доволен съм. Успява да прави HD видео @ 30FPS, обаче май не е в твоя ценови диапазон. Може и да са поевтинели ?
diduli - специалист
Взехме на сестра ми наскоро канон 12 пиксела. Аз снимам с никон също 12 пиксела и мога да кажа спокойно че канона не става.А за снимки на тъмно с сапунерка не си и мисли ! :-D
http://www.technomarket.bg/products/090 ... 3000-black
за тия пари -това !
resco - специалист
За съжаление не съм специалист по темата, но знам къде можеш да получиш по-подробна информация за някои от по-истинските марки...
има един сайт (дано не се сметне от модератора за реклама - НЕ Е!) на който се публикуват ревюта на ралзични фотоапарати - http://www.dpreview.com/ погледни го и ще се ориентираш. няма цени, но има характеристики. ТРябва да си на ясно какви снимки ще се правят - колко бързо искаш да реагира фотоапарата - за колко време ще в готовност, дали да е с батерии - АА или с литиевойонна...
Успех.. да ти кажа в тоя ценови диапазон каквото и да вземеш ще прави прилични снимки, но на тъмно няма да са много много живички - изключвам два три модела на по-известните марки.
sspoko - специалист
Аз лично съм фен на ОЛИМПУС и ако разгледаш офертите ще намериш доста добри неща в този ценови диапазон например 14Мр 7 оптичен зум между 320 и 350лв. а и все пак като марка ОЛИМПУС си е винаги едни гърди пред останалите.
inspo - майстор
Ако разбираш малко Руски
Обзоры Цифровых камер Canon SX120

Колкото до сапунерките и отбягването на Самсунг,от няколко години имам Самсунг S850 и ми върши идеална работа за лична употреба.
С 2 леви - специалист
При избора гледай да е със стандартни консумативи - SD карта, батерийки АА, да има ръчни настройки или поне светочувствителността да почва от 64,80 или 100 (ISO)
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
Добре, дай идея за модели в този ценови диапазон ...
Снахата отпреди 3 години има Mju 700 или нещо подобно - 7 мегапиксела, синичък... мога с огромен кеф да кажа, че прави отчайващо отвратителни снимки в сравнение с Lumix-а, при еднакви условия (един до друг) в каквито и да е ситуации. Особено пък на тъмно и открито - където светкавицата не може да освети нищо.
За Fuji нещо хубаво/лошо? Например за FinePix S1600?
Nikon Coolpix L100 ?
съжелявам, но съм далеч от тези апаратчета...
виж човека с двете леви е дал мъдър съвет :)

наблюденията ми са, че хората които имат мерак да снимат, минават горе-долу по следната пътечка...

1. турбосапунерка с голям зум и много мегапиксели
2. нискобюджетен ДСЛР с евтини обективи...
3. ДСЛР от среден клас с що годе читави обективи

ако братчето има мераци за фотография - може да прескочи точки 2 и 3...

ако просто иска да си прави снимки за спомен - да търси нещо, дето не му изкача обектива напред (има такива модели примерно на сони, санио, рико)...
  • 1
  • 2

Тема "Питанка за избор на фотоапарат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: