• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
evdoki - специалист
bobimimi написа:
Мисълта ми беше ако по единия начин излиза 50лв. а по другия 100лв. си струва да се понапъна :?
Чак наполовина няма да е разликата, най- много 10%. И бетоновия център слага същите материали, но ги взимат с отстъпка. Качеството на едното разбъркване е съвсем различно спрямо твоите 15-20 бъркала. Така или инъче ще ти трябва твоята бетонобъркачка за колони, щурцове и т.н. И аз имам бетонобъркачка, ползвам я за неотговорни или слабоотговорни работи , но когато обема е над 1.5- 2 куб. м поръчвам бетон
bobimimi - напреднал
Мерси за отговорите мисля че ми стана ясна вече картинката :lol: . Щом става въпрос за 10% то просто е безсмислено. Само не ми стана ясно колко горе-долу излиза един кубик само материалите!
bobimimi - напреднал
Иначе бетонобъркачката влезна вече в употреба, направих си хубава ограда, и бункер за сондата :wink: . След време с нея ще направя алейки и тн.
ebahti - майстор
bobimimi написа:
Мерси за отговорите мисля че ми стана ясна вече картинката :lol: . Щом става въпрос за 10% то просто е безсмислено. Само не ми стана ясно колко горе-долу излиза един кубик само материалите!
Ама сега кво???Искаш и да ти го сметнеме ли....фани молива и пиши де :evil:
crez - майстор
И най-важното пропуснаха колегите. Бъркайки сам бетона не можеш да получиш добро качество. Попадат треви и други боклуци, бъркало от бъркало е различно. Не получаваш нужната хомогенност, в готовия бетон слагат пластификатори, рецептурата при съвременните бетонови възли се изпълнява от компютър.
ЧефоС - специалист
crez написа:
И най-важното пропуснаха колегите. Бъркайки сам бетона не можеш да получиш добро качество. Попадат треви и други боклуци, бъркало от бъркало е различно. Не получаваш нужната хомогенност, в готовия бетон слагат пластификатори, рецептурата при съвременните бетонови възли се изпълнява от компютър.
И не е само това. При 70-80 кв.м. плоча това са си 6-7 кубика бетон. А всички знаем, че плоча и стена при изливане не трябва да се прекъсват във времето, и трябва да се налеят за максимално късо време.
ArturDent - Почти Безобиден
Аха, и защо при сметките не слагате цената за транспорта на суровините - баластра, пясък, цимент ... да не ги копаете на място ?
Абе сметката не излиза...
  • 1
  • 2

Тема "Бетон!!! Да го купиш или да го 'направиш сам' ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: