Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
batcak - напреднал
здравеите майстори бих искал да попитам някой може ли да поясни малко повече как се работи с водна нивелация понеже ми предстои да правя замазка и ми се ще да пусна нивото с нея ,защото с обикновен нивелир ми се вижда невъзможно да го направия както трябва
ralev - специалист
Взимаш прозрачен маркуч или шлаух, пълниш го с вода без остатъци от въздух. Оставяш двата края отворени, пускаш си нивото на удобна височина примерно 1,20м - 1.50м( след това си пренасяш нивото там където ти е удобно) при смяна на ъглите чакаш да се успокои водата, като 1-я карай стои неподвижно и се мести само другия до достигане на вече отбелязаното ниво.
wentii - специалист
ralev написа:
Взимаш прозрачен маркуч или шлаух, пълниш го с вода без остатъци от въздух. Оставяш двата края отворени, пускаш си нивото на удобна височина примерно 1,20м - 1.50м( след това си пренасяш нивото там където ти е удобно) при смяна на ъглите чакаш да се успокои водата, като 1-я карай стои неподвижино и се мести само другия до достигане на вече отбелязаното ниво.
Само да добавя-трябва да е по-дебел за да не се прегъне и внимавай да не се опитат да ти пробутат някой намачкан и да ти обясняват как с топла вода щял да се оправи :-D
Последна промяна от wentii на ср окт 20, 2010 10:16 am, променено общо 1 път.
Йорданов2 - специалист
Защо и къде се прегъва?
ralev - специалист
wentii написа:
Само да добавя-трябва да е по-дебел за да се прегъне и внимавай да не се опитат да ти пробутат някой намачкан и да ти обясняват как с топла вода щял да се оправи :-D
Колегата най-вероятно е имал в предвид за да НЕ се прегъне
wentii - специалист
Грешката е поправена :)
tysonlkr - специалист
batcak написа:
здравеите майстори бих искал да попитам някой може ли да поясни малко повече как се работи с водна нивелация понеже ми предстои да правя замазка и ми се ще да пусна нивото с нея ,защото с обикновен нивелир ми се вижда невъзможно да го направия както трябва
По добре поясни за каква замазка става въпрос.
Според мен водна нивелация доста трудно ще се изпълни ако е за пода. Почти е невъзможно.
Както ти обясниха такава нивелация е за по високи нива :wink:
crez - майстор
Може, започваш от една база нпр.+1м на стената и в точките които си определил за нивелиране пак на стената нивелираш с маркуча и замерваш разликите( + - 1м). Разликите пренасяш на пода.
ЧефоС - специалист
tysonlkr написа:
Според мен водна нивелация доста трудно ще се изпълни ако е за пода. Почти е невъзможно.
Както ти обясниха такава нивелация е за по високи нива :wink:
Става и за под, стена, таван. Стига да знаеш как. Но си има и тънкости в нивелирането. Аз съм постъпил така - купих си прозрачен шлаух Ф6 мм. Двата края прикрепих стабилно към дървени летви с дължина по около 1 м. Пуснах течаща вода през шлауха, докато се напълни плътно, без мехурчета.
Тънкости:
1. Максималната дължина на шлауха да е съобразен с двете най-отдалечени точки. По-голямата дължина води до грешки.
2. Преместването на подвижния репер да става много внимателно, и без излишни движения на шлауха.
3. Не трябва да се допуска прегъване на шлауха, както и провисването му през отвори до по-ниски нива
4. При всяко замерване да се връща шлауха в първоначалното положение с цел избягване на грешки.
5. и т.н. Опита показва.

Тема "водна нивелация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: