• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bobimimi - напреднал
Значи аз ще започвам да строя на пролет къща 150кв/м. близо до София, интересува ме колко излиза един кубик бетон направен на място? Иначе докаран с бетоновоз е около 100лв. + транспорт. Купил съм си бетонобъркачка 165литра, дали ще достатъчна за това начинание? :?
ebahti - майстор
Ако ти требват повече от 3,4 м3 на ден по добре си викни бетоновоз
bobimimi - напреднал
ebahti написа:
Ако ти требват повече от 3,4 м3 на ден по добре си викни бетоновоз

Плочите са 3бр. и са по 70 и 80 кв/м. А колко излиза да го бъркаш на място? :?:
ebahti - майстор
Еми 1м3 баластра е около 40лв-като му сметнеш превоз,цимент,ток за бъркачката и труд,излиза малко по евтино,ама заслужава ли си.Аз на ръка отливах само колоните и гредите-за плочите си поръчах 10 кубиков бетоновоз
bobimimi - напреднал
Колко цимент се слага на 1м3 баластра?
ebahti - майстор
между 300 и 600кг в зависимост от марката, абе на 3 колички-50 кг.
peter_m - специалист
Добави и труда за носенето на материалите и носенето на бетона (особено за горните плочи). Дано да имаш много роднини (приятели)
bobimimi - напреднал
С други дума не се изплаща.
bobimimi - напреднал
Мисълта ми беше ако по единия начин излиза 50лв. а по другия 100лв. си струва да се понапъна :?
JOUO - специалист
Не си губи времето с бъркане "на ръка" и пестене на пари, правилно ти казаха колегите в горните постове, за строежа на къщата ще ти трябват кубици бетон и то от различни марки . 150 за стъпките, основи и пояси 200, колони греди трегери 250 и за плочите също, тъй че най сигурно си е бетоновоза, а и ако е на ръка ще ти трябват доста приятели и роднини да ти помагат с бъркането и подаването на кофите. Успех!!!
  • 1
  • 2

Тема "Бетон!!! Да го купиш или да го 'направиш сам' ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: