Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
reza4ka - специалист
Представете си две стаи-хол и кухня.Между стаите няма врата а една голяма правоъгълна дупка (вижте рисунката) Трябва да се измисли някаква преграда която да не пропуска топлина.Трябва да е лесна за направа и да излезне евтино.Ако се запраска един курниз и се сложи някаква дебела завеса дали ще стане,как мислите?

Изображение
Последна промяна от reza4ka на чет фев 17, 2011 1:37 pm, променено общо 1 път.
valmet - специалист
Колега,дай някакви размери за да имаме по-ясна представа.С перде едва ли ще спреш топлото да излиза,но като за без пари е добре.
Йорданов2 - специалист
Няма да стане.
През тази дупка ще се минава ли или искаш за цялата зима, например, отворът да е запушен?
ebahti - майстор
С дебела завеса при всички случай ще е мн. по добре и ще спира топлото поне на половина....личен опит :wink:
reza4ka - специалист
През дупката ще се минава.размерите са и-210 на 150 см (плюс минус 2-3 см)
schuldiner - майстор
Плътните завеси са добро решение (евтини, не заемат място, лесно се махат за неотопляемия сезон).
В блока на майка ми порталът между хол и дневна е 3 х 2,1 м и в едни съседи е направен с две завеси, които се застъпват към средата. Към стените са фиксирани, за да уплътняват по-добре. Към пода също застъпват двайсетина см.
Аз също ползвам завеса, за да изолирам стълбището към трети етаж (който не ползвам зимата). Отначало мислех да е лека врата от импрегниран плат (за палатки), но ме домързя и останах с перде. Върши работа, а цялата "инсталация" е една релса и четири копчета, залепени на стените.

Ако ще слагаш завеса, още при монтажа на релсата фиксирай и една лента 10-15 см от същия плат да скрива релсата и да застъпва отворите в горната част.
Илиян Илиев™ - майстор
Ми навремето във врачанския батальон слагахме одеала по прозорците зимно време, като завеса го слагахме.

В спалните помещения с одеала за завеса беше чувствително по-топло отколкото в тези без нищо по прозорците.

Тема "Преграда между две стаи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: