Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vista_bs - напреднал
Наумихме си да сложим външни щори на прозореца на хола с цел поне малко да заглушим шума от улицата. Обаче възникна въпроса от какъв материал да бъдат?! Вчера в една от фирмите където питах изказаха мнение,че пластмасовите са по-добри от алуминиевите, което доста ме озадачи. Монтажникът им изказа мнение,че алуминиевите били направени от много тънък материал и всъщност пяната в тях била да държи алуминия да не се огъне,а не да прави изолация :? Също така при по-силен вятър тракали и при евентуална градушка се очуквали...Моля,ако някой има наблюдение да сподели!
solo5 - майстор
дограмата не спира ли шума :?
vista_bs - напреднал
Дограмата е дървена, нямам възможност да я сменя.
nihonjin - специалист
vista_bs написа:
Дограмата е дървена, нямам възможност да я сменя.
Продават се уплътнения за дървена дограма, които не са скъпи, а ефекта е страхотен и за шумо и за топлоизолация. Така съм си уплътнил повечето дограма в къщи и не помислям да я сменям с нова.
tarlyo - специалист
Определено алуминиевите са по - добри от пластмасовите, но и по- скъпи. А пък да видиш градушката какво ги прави пластмасовите...
pavkatay - майстор
Каквито и да са щорите търси монтаж на конструкция с управление през стената-без никакъв контакт с прозореца. И задължително използване на нивелир от висок клас при монтажа :| .
Това е с цел да не попадаш сред множеството клиенти,които казват ' искам да си сменя прозореца,ама щорите ги слагахме миналата година и сега искаме да си ги сложим на новите прозорци...' (все едно е картина на стената-само да се премести) . А после продължават ' ...ама как така 100 лв за прехвърляне. Аз платих 150 лв за тях, а сега още 100????...'
vista_bs - напреднал
Благодаря за отговорите.
Ще потърся фирма, която да ми предложи такъв монтаж. :-D

Тема "Външни щори-PVC или алуминиеви?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: