• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
maria_d - помощник
Моля. Като го направиш да покажеш снимки. :-D :yes:
JuliS - специалист
Да се намеся като специалист по принтерите :-D
Значи ако разпечатката е мастиленоструйна - няма начин да стане, защото при намокрянето за да се отстрани хартията ще се разлеят мастилата, при все че са попили и в трансфера.
Обаче...както сама си се досетила , черно бели от копирна машина стават! Защо ли??? :-D Защото това е тонер който се пече и не се размива от водата. Съответно - всяка цветна лазерна машина/принтер ще ти направи такава разпечатка. Може да се използват освен принтерни разпечатки, декупажна хартия или сълфетки - дори лъскаво цветно списание, каталози и брошури. Обработват се по същият начин като се отстранява след 24ч. исъхване хартиената задна част.
Такова лепило и аз не съм срещала, но наблюдения трансвер, лак и медиум на МАРАБУ са най добри като марки в декупажа. Поне от тези дето се продават в БГ.
За текстил и стъкло/порцелан има специален медиум. Съответно при първият случай се фиксира с ютия, а при вторият се пече в зависимост от указаната Т и време на опаковката. Можете да направите освен декоративни кутии и вещи, пълен сервиз за хранене който е устойчив на миене. Има много теми в нета за Декупаж-а. В сайта на БГ-мамма има 8 теми с картинки и съвети.
Надявам се да съм била полезна :-D

Ето линк от сайта на Мираж.
http://pic5.piczo.com/hobbystore/?g=45088517&cr=5
на заглавната стр. вдясно имаразделите, както и материалите за работа. Може да се поръчат и да ви се доставят с куриер. Аз лично не съм пазарувала от тозисайт. Ползвала съмпродукти отсайта на Слънчоглед, но останах с убеждениече тук разнообразието е по-голямо. Има и уроци стъпка по стъпка, както итехники на състаряване, напукване и т.н.
Наричат го "напукващ лак" този "краклюр", ако не се лъжа.
С всякакви такива благинки изобилства едно прелестно местенце в София - магазин "Слънчоглед" на ул. "Иван Вазов".
Аз пазарувам от там разни хартии и други красоти, защото ме вдъхновяват да правя някакви неща с ръцете си, че иначе ще забравя да си служа с тях, откак оставих всичко на компютъра! :rolleyes:
hrisvas - специалист
ето един интересен декупажен проект с обяснение на български
http://www.staro-novo.blogspot.com
yoneta - специалист
ето нещичко и от мен.не можах да се въздържа и да не опитам как се прави това.яйцата са миналогодишни.

Прикачен файл

Изобр004.jpg
Изобр004.jpg (23.16 KиБ) Видяна 19134 пъти

Прикачен файл

IMG_0051.jpg
IMG_0051.jpg (125.17 KиБ) Видяна 19134 пъти
yoneta - специалист
още

Прикачен файл

IMG_0052.jpg
IMG_0052.jpg (154.08 KиБ) Видяна 17949 пъти
yoneta - специалист
една идейка за 8 март

Прикачен файл

IMG_0053.jpg
IMG_0053.jpg (107.65 KиБ) Видяна 17924 пъти
yoneta - специалист
грешка- тази

Прикачен файл

IMG_0054.jpg
IMG_0054.jpg (111.9 KиБ) Видяна 17924 пъти
svetliopi44 - Чирак...
yoneta... браво за сръчността и фантазията... :2thumbs:
Имам само една малка забележка... :? някой от снимките ти са леко размазани ... иначе всичко е много гот... харесват ми жени с въображение ... :roll:
trevora - специалист
Направо си ме зарибихте :lol: Поръчах си по нета лепила и мазила и се надявам скоро да се включа и аз със нещо :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Декорирайте в техника "Декупаж"!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: