Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
imalijivotvkosmosa1 - помощник
Колеги, собственик съм на тристаен панелен апартамент. За жалост има преход от хола към спалнята. От тук и въпросът ми към Вас - дали е възможно някакво преустройство?
Според мен на теория има 2 варианта:
1) Превръщането на хола във всекидневна с отделен кухненски бокс на балкона и превръщането на кухнята в отделна стая
2) Изграждането на преградна стена в самия хол, което ми се струва малко циганийка :-D Според 1-я вариант трябва да се изкара мръсен канал и вода до балкона на хола, което не зная дали е възможно. Надявам се да съпортнете с акъл и идеи. Направих опит да нарисувам разположението на стаите и въпросния преход. Благодаря.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (94.18 KиБ) Видяна 2769 пъти
niki_sap - специалист
Защо не започнем с въпроса, а защо е необходимо това преустройство? Какво чак толкова печелиш ако имаш непреходна втора стая? Израсъл съм в този апартамент и навремето ми се струваше страхотен :)
От тук нататък и като имаш предвид калко много ще ти излезе преустройството, варианти според мен има няколко.

На първо място - правиш кухнята спалня и изнасяш кухненската в хола на стената най-близо до банята. Буташ стената към преходната стая и готово - имаш модерна дневна с кухня в едно и две отдлени стаи. Кухнята, дори и с усвоен балкон не е голяма колкото преходната стая...
imalijivotvkosmosa1 - помощник
niki_sap написа:
Защо не започнем с въпроса, а защо е необходимо това преустройство? Какво чак толкова печелиш ако имаш непреходна втора стая? Израсъл съм в този апартамент и навремето ми се струваше страхотен :)
От тук нататък и като имаш предвид калко много ще ти излезе преустройството, варианти според мен има няколко.

На първо място - правиш кухнята спалня и изнасяш кухненската в хола на стената най-близо до банята. Буташ стената към преходната стая и готово - имаш модерна дневна с кухня в едно и две отдлени стаи. Кухнята, дори и с усвоен балкон не е голяма колкото преходната стая...
Колега, благодаря за бързия отговор. Идеята за преустройството е продиктувано от това, че трябва да има три самостоятелни стаи (3-ма човека сме). Проблемът е, че с този преход малко или много се нарушава нечие спокойствие :( Явно не съм се изразил добре, но въпросът ми е дали има вариант при който да запазя сегашната функционалност - 3 стаи.
panalov - специалист
Не си писал колко са големи стаите, но ето една идея от мен.Ако хола остава малък можеш да приобщиш и терасата или да размениш хола със спалнята.

Прикачен файл

1_431[1].jpg
1_431[1].jpg (60.34 KиБ) Видяна 2652 пъти
niki_sap - специалист
imalijivotvkosmosa1 написа:
Идеята за преустройството е продиктувано от това, че трябва да има три самостоятелни стаи (3-ма човека сме). Проблемът е, че с този преход малко или много се нарушава нечие спокойствие :( Явно не съм се изразил добре, но въпросът ми е дали има вариант при който да запазя сегашната функционалност - 3 стаи.
Не разбирам какво имаш предвид под 3-ма души - възрастни с 2 деца или трима възрастни.
Ако е първото - правиш преустройството, както ти предложих по-горе, като си оставяш преходната стая и родителите се нанасят в нея, а децата си имат самостоятелните стаи. Така имаш прилично голяма дневна и 3 прилично големи спални.
Ако обаче сте 3-ма възрастни и е небходимо 3 отделни стаи - направи си коридор в хола с който да направиш стаята непреходна и си остави кухнята където е - като намалиш размера на хола заради коридора, той няма да стане по-голям от кухнята - т.е. няма смисъл да й сменяш мястото. Така ще имаш 1 голяма (бившата преходна) и 2 доста малки стаи и една доста малка кухня/дневна.
imalijivotvkosmosa1 - помощник
Благодаря, колеги. Мисля, че ще се спра на варианта с преграждането на хора, но не знам дали ще стане... трябва да проверя кое е носещо, кое не, че с този панел :D

Тема "Съвет за преустройство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: