• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте колеги. Извинявам се ако съм объркал темата.
Имам проблеми с теч на дограмата или по-точно от долната панта на отваряемата врата. Вижте снимката по-долу.
Имам отвори за отводняване, на първата снимка в кръга, точно там ако изсипя малко вода, тръгва и от пантата, на стрелката където е канала също ако сипа малко вода пак тръгва. Теч се появява точно на най-долната стрелка.
Бихте ли ме посъветвали какво се прави, от самата панта/винта ли е, има денивелация ли е...
Благодаря Ви предварително.
Прикачен файл:
dograma.jpg
dograma.jpg (75.51 KиБ) Видяна 3278 пъти
kozl - майстор
А отвън как става изтичането на водата влязла през дренажните отвори на снимката? Често външните дренажни отвари биват запушвани от неграмотен монтаж на подпрозоречен плот/пола. Явно долния хоризонтален профил се пълни с вода и ако не през пантата то през снадките ще капе. До вътрешния канал вода не трябва да достига. Ако обаче дренажа не отвежда водата попаднала в дренажното каналче на профила тя ще проникне навътре. Как е продупчен профила? Огледай след отвора да не е пробита стена на камерата и вместо водата да се насочва към външните дренажни отвори да пропада в долната камера на профила.
Провери с нивелир как е линията на долния профил. Може да има наклон към пантата.
EDI - майстор
+1 Освен това често в дренажите се събират боклуци и прахоля и става тапа на външния отвор, като водата не се изтича, събира се вътре и започва да тече от където намери за добре.
Външните отвори над перваза или под него трябва да бъдат, защото над него няма дупки.
Има 3 самонарезни, който държат перваза.
Прикачен файл:
dograma2.jpg
dograma2.jpg (27.81 KиБ) Видяна 3249 пъти
Под перваза, в средата на целия прозорец има друг тип перваз, който предполагам е с профил, защото дупката е с малка дъпбочина към прозореца
Прикачен файл:
dograma3.jpg
dograma3.jpg (41.9 KиБ) Видяна 3247 пъти
kozl - майстор
Така по снимките изглежда, че изходите на дренажите са затиснати от алуминиевата пола. Това за прозореца. За вратата не мога да се ориентирам предполагам по третата снимка.Каква е тази поцинкована ламарина?
kozl написа:
Така по снимките изглежда, че изходите на дренажите са затиснати от алуминиевата пола. Това за прозореца. За вратата не мога да се ориентирам предполагам по третата снимка.Каква е тази поцинкована ламарина?
Този кафявия профил ли, това е пвц перваз, под големия перваз на целия прозорец. Или говориш за профила който е част от комарника?
kozl - майстор
Да вероятно частта от комарника е от поцинкована ламарина. И предполагам ти капе от прозореца, а не както си писал от вратата, съдейки по снимките. Това тераса ли е и отгоре има ли покрив?
kozl написа:
Да вероятно частта от комарника е от поцинкована ламарина. И предполагам ти капе от прозореца, а не както си писал от вратата, съдейки по снимките. Това тераса ли е и отгоре има ли покрив?
Да, но ако е така няма да тече вода, ако ръчно сипя вода в отводнителния отвор. Кухня е, не е тераса, над мен има друг апартамент, не е изнесено на вън.
kozl - майстор
Тази дупка на кафявия профил съвпада ли по вертикала с вътрешния дренажен отвор? Може да има творчество и да е пробит вертикално профила на касата, а след това и долния кафяв профил, но това е само предположение. И дано предположението ми не е наистина направено, защото това е калпаво решение. С една тел може да провериш дупките за проходимост.
По принцип изходите на дренажите трябва да се оттичат не ПОД, а ВЪРХУ подпрозоречната пола/плот. На апартамента на сина по същия начин бе монтирана ал.подпрозоречна дъска и дрениралата вода подмокряше стеничката отдолу. Като добавим, че апартамента е последен по вертикала и над терасата няма покрив/козирка и положението става трагично и нетърпимо.
MASTER - специалист
solti написа:
Бихте ли ме посъветвали какво се прави, от самата панта/винта ли е, има денивелация ли е...
Благодаря Ви предварително.

В твоя случай освен да издириш този който ти е правил прозореца, и да предприемеш някакви механични действия с ръце, крака и помощни средства върху него - друго не виждам какво можеш да направиш.


При някакво дупчене - дали за водоотводните отвори,или за монтажни преградите между камерите са направени на дроб и събиращата се вода ти е напълнила долния профил на касата до горе, за да тече през пантата.

Там където семонтира пантата не би трябвало да има никаква връзка с местата по които е предвидено да се отича водата, но твоят производител явно е проявил невероятна гениалност.

Сега и ти трябва да проявиш подобна гениалност,да намериш къде би трябвало да е изходната част на водоотвеждането и да му осигуриш свобода на отичането. Не те отчайвам,но въпреки това има шанс водата да не изтече от там. Най вече ако майстора не е познавал някои природни закони, и най вече закона за земното притегляне.

Може да ти помогне човек,който познава много добре конкретната система профили и прецени как да възстанови отичането. Какъвто и да е "дугръмджия" няма да може да ти помогне, а само такъв който познава параметрите на конкрентният профил.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: