• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
skrijo - специалист
:shock: :respekt:
Бат Иво - специалист
Отворите на шахтите са отстрани в бордюрите!Ако се беше загледал даже личът на първата снимка. :-D
boltik - специалист
С машината се полагат само правите участъци.Извитите участъци се оставят празни след това ръчно и се режат клинове,ако няма такива готови.Това не са павета,а вибриран бетон,който се доближава до здравината на паветата.А що се отнася до канализацията,тя се подменя предварително,като срещу всяка къща се правят три шахти-одпад,вода и газ.Тези които колегата е забеляза.Това се прави по изискване на пожарната при евентуален пожар.За тези централните шахти те са си там по-средата,само че после се разкрива местото на шахтата и се подлагат бетонни пръстени според това колкото е нужно.Има различна бисочина пръстени и се комбинира така,че шахтата да е на нивото на(паветата).След това се донареждат блокчетата ръчно.Това е много-тежка и добре заплатена работа.Също като пеенто-можеш или не-можеш.
mirk - майстор
Ти да не редиш паветата на чехите по завоите :wink: не ми се вярва чех да се згъне на две с чукчето на наглася павета.
boltik - специалист
Редят,редят и знаеш ли какви добри парички си докарват.Тук да редиш павета не е обидна професия.Също и коминочистач-тук се наричат ревизиори на комини и са засипани от работа.За едно поглеждане през комина и да си сложи подписа 80лв.бългърски пари ми взема и фактура с гаранция ми даде за пред пожерникарите.А тия с тая машина знаеш ли колко квадрата им изкат на ден.Не си мисли,че само стоят и чоплят семки и са застанали там заради снимките.Особено в Германия мале мале не ми говори.
mirk - майстор
Преди време един колега ходи да реди точно павета в Германия в някакъв парк, и ги заглеждали немците всичките еднакво облечени в дебели шуби и се чудели тия затворници ли са, какви ли са.
  • 1
  • 2

Тема "Как се полагат павета в холандия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: