Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
dim_technik - напреднал
Здравейте, чудех се къде да постна и мисля че тук е най-подходящо. Усвоих си тераска в апартамента-панелка, малка тераска за "готварски бокс" на която се, и ще се поставя готварска печка, с две външни страни, едната челната я иззидах с Ютонг, външна изолация с фибран 30mm пред ютонга - защото позволява/мога да се хвана с една ръка и с другата да работя-полуувиснал-живея на 6-ти етаж/, другата няма как да стане с външна изолация- поне на този етап заради финансови проблеми. Именно на тази стена се образува огромно количество мухъл, след многобройните и многочасови консултации с Форума -изградих конструкция и сложих каменна вата и Гипскартон-влагоуснойчив. Стените шпакловах и финосах и лепило а гипскартона фугирах. Междувременно монтирах и аспиратор. Та въпроса ми е - след около 6 месеца ще имам финансова възможност да взема фурна за вграждане и съответно плотове, да правя шкаф за уредите и т.н./в къщи всичко си правя сам освен ВиК-понеже нямам лепачка/-до тогава ще бъде обикновена готварска печка, в какъв вид да "Консервирам" стените и по-специално ГК, та като му дойде времето да лепя плочки и над тях минерална мазилка или казано с други думи - ще повлияе ли готвенето през този период върху стените ако ги оставя в този вид без друга повърхностна обработка, та когато му дойде времето да ги облицовам без проблеми :?
Илиян Илиев™ - майстор
Не ти се разбира много добре описанието, но както и да е.

Няма нищо за консервиране. Не е трябвало да слагаш изобщо гипсокартон. Върху итонга е достатъчно една добра шпакловчица на вароциментова основа и те така.

Отгоре дишаща боя, демек не латекс, а нещо на варова основа въпреки, че покривните способности са по-малки то повечето ръце се компенсират от цената на боята и липсата на мухъл в последствие.

И като казвам шпакловка на вароциментова основа имам предвид да не използваш изобщо никакви лепила. Остави разбирачите да си викат, че с лепилце е по-здраво.

Разни силиконови или нано технологии също не ти препоръчвам.

И не на последно място попитай запознатите колеги от форума дали аспиратора ти е подходящ, демек дали тегли достатъчно.

И ако пуснеш някоя снимка на усвояването ще е още по-добре.
dim_technik - напреднал
хм, аз май не обясних достатъчно, едната "стена" я нямаше и я иззидах т.е. беше си парапет, а другата външна си е панел-за това съм я облякъл с ГК,
dim_technik - напреднал
питането ми по-скоро е дали трябва да покрия с нещо ГК, грунд или нещо от сорта та да не се повреди /знам ли/ от изпарения при готвене, докато му дойде времето да си му сложа покритията които съм намислил :? а колкото до аспиратора, не е някакво чудо на техниката, среден двумоторен клас, все пак ще се готви за двама - в къщи нямаме рота/слава Богу/ :wink:
mim - специалист
под картона не сложи ли вата, след като няма външна изолация
мухълът иде от студена стена и топъл въздух - кондензация -> влага -> мухъл

потърси из форума
dim_technik - напреднал
сложих-каменна, аз по-горе го споменах, той мухъла се появяваше преди да сложа картона и ватата, но не в това е въпроса, ама както и да е
mim - специалист
предвид това, което се случва около моята печка: минимизирай пърженето, с водната пара няма проблем, но от мазнината може да се натрупа мазен филм
срещу това ли имаш питане за запечатване?
може да лепнеш и някакви евтини тепети и после да ги махнеш и да си слагаш каквото си наумил
като сложиш вече плочки, гърбове, мазилки - миене му е майката
dim_technik - напреднал
точно за това става на въпрос, да ясно - благодаря сърдечно ! :wink:

Тема "Въпрос за "консервиране" на стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: